Velká kniha o Enneagramu

Velká kniha o Enneagramu
Originální název: The Enneagram: Understanding Yourself and the Others in Your Life

Synergie - 2009
ISBN: 978-80-7370-070-6

Synergie (2009) 978-80-7370-070-6 440
Synergie (2001) 80-86099-70-9 439

Helen Palmer, přední světová odbornice na enneagram, v této knize na základě poznatků z více než třicetileté výzkumné práce spojuje prastarý systém sebepoznání s metodikou moderní psychologie.
Během našeho vývoje jsme se natolik identifikovali s charakteristikou vlastního typu, a stali se závislými na podmíněném vnímání, že jsme na svou pravou přirozenost, své pravé Já, zapomněli a stali se svou osobností, svým falešným Já. Enneagram, psychologický systém vycházející z posvátných tradic, je založen na poznání devíti typů osobnosti, jež jsou z perspektivy pravého, duchovního Já, devíti iluzemi o životě.
V této knize naleznete dosud nejhlubší rozkrytí těchto devíti iluzí. U každého z typů najdete:
Přehled dilemat - Popis typické rodinné historie - Hlavní témata typu - Vzorce, kterými se řídí v intimních vztazích - Příklad párového vztahu mezi dvěma typy - Vztah typu k autoritě - Příklad interakce mezi dvěma typy, kdy jeden z nich je v pozici autority - Styl pozornosti - Intuitivní styl - Přitažlivá prostředí pro daný typ - Nepřitažlivá prostředí pro daný typ - Vyšší kvality mysli - Ctnosti - Klady - Podtypy - Co typu pomáhá rozvíjet se - Čeho by si typ měl být vědom. (Založil/a: Islay)

Helen Palmer Helen Palmer