V jiném čase, v jiném životě

V jiném čase, v jiném životě Originální název: En annan tid, ett annat liv
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4875-9

Moba (2012) 978-80-243-4875-9 400

Stockholm, 1975: Šest mladých lidí vezme veškerý personál německého velvyslanectví jako rukojmí. Požadují, aby byli ihned propuštěni členové studentské teroristické skupiny Baader-Meinhofová (jinak také Frakce Rudé armády), věznění ve Spolkové republice Německo. Dlouhé obklíčení únosců končí smrtí dvou zajatců a zraněním několika dalších rukojmí, ale i zločinců.

Bleskový přesun do roku 1989: Brzy po zavraždění švédského státního funkcionáře zjistí Anna Holtová a Bo Jarnebring, dva detektivové pracující na případu, že celé vyšetřování bylo narychlo odloženo nekompetentním a zkorumpovaným vyšeřovatelem...

Po deseti letech: Lars Johansson, nový příslušník švédské tajné policie, se rozhodne obnovit některé případy, které zůstaly po jeho předchůdci nedokončené...
Edice: Severská krimi (Založil/a: al-ma)

vojtech.kucera
  30. 5. 2014, 21:28
Pro mě naopak knížka nebyla zklamání. Taková trochu více politická detektivka, než čtení plné napětí. Ale autor rozhodně umí vyprávět a postavy dokáže velmi živě vykreslit.
gioielli
  13. 5. 2013, 8:50
Severské detektivky mám ráda, ale tato mě zklamala. Bylo tam pár příjemných pasáží, ale celkový dojem je nuda. Musela jsem se nutit, abych knížku vůbec dočetla.