Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďáblovo plémě II.

85%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďáblovo plémě II. Originální název: Devil’s Brood
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-228-2
Počet stránek: 448
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2012) 978-80-7461-228-2 448

V tomto románu o Jindřichu II. a Eleonoře Akvitánské se uzavírá příběh bouřlivého manželství nejmocnějšího muže středověké Evropy a nejproslulejší krásky rytířské éry. Toto je nadčasový příběh boje o moc, ctižádosti, lásky a zrady. Jindřich Plantagenet slaví jeden vojenský a politický úspěch za druhým, ale v soukromí jedna prohra střídá druhou. Svou královnu uvrhl do vězení, synové se proti němu bouří. Jindřichova bezcitnost jako by dávala za pravdu jeho nepřátelům, kteří tvrdili, že Anjouovci jsou ďáblovo plémě, potomci Luciferovy dcery Meluzíny. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 6. 2014, 9:47
Penmanová mě definitivně přesvědčila, že je vynikající spisovatelka historických románů. Její příběhy jsou velmi věrné historickým faktům a navíc jsou napsány velmi příjemným stylem, čtou se opravdu dobře. Autorka nenudí a překvapivě ani nemá příliš "ženský" pohled na životní osudy hlavních postav. Realismus převládá nad romantismem, její hrdinové jsou vylíčeni s citem ženy, ale s pragmatismem muže. Středověk Anglie a Francie je popsán dostatečně erudovaně, vůbec jsem neměl pocit nějaké fikce. V závěru románu autorka připojila pár vysvětlujících poznámek.
Příběh Jindřicha II. a Eleonory Akvitánské dospěl ke svému závěru. Velmi jsem držel palce tomuto významnému panovníkovi, byť jsem věděl, že jeho smrt má hořký podtón. Jeden velký král odešel, ale nastupuje nový, v historii neméně známý král - Richard I., později přezdívaný Lví srdce. A já se velmi těším na další knihu Penmanové o tomto panovníkovi.