Ďáblovo plémě II.

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-228-2

BB art (2012) 978-80-7461-228-2 448

V tomto románu o Jindřichu II. a Eleonoře Akvitánské se uzavírá příběh bouřlivého manželství nejmocnějšího muže středověké Evropy a nejproslulejší krásky rytířské éry. Toto je nadčasový příběh boje o moc, ctižádosti, lásky a zrady. Jindřich Plantagenet slaví jeden vojenský a politický úspěch za druhým, ale v soukromí jedna prohra střídá druhou. Svou královnu uvrhl do vězení, synové se proti němu bouří. Jindřichova bezcitnost jako by dávala za pravdu jeho nepřátelům, kteří tvrdili, že Anjouovci jsou ďáblovo plémě, potomci Luciferovy dcery Meluzíny. (Založil/a: al-ma)

Richie
  9. 6. 2014, 9:47
Penmanová mě definitivně přesvědčila, že je vynikající spisovatelka historických románů. Její příběhy jsou velmi věrné historickým faktům a navíc jsou napsány velmi příjemným stylem, čtou se opravdu dobře. Autorka nenudí a překvapivě ani nemá příliš "ženský" pohled na životní osudy hlavních postav. Realismus převládá nad romantismem, její hrdinové jsou vylíčeni s citem ženy, ale s pragmatismem muže. Středověk Anglie a Francie je popsán dostatečně erudovaně, vůbec jsem neměl pocit nějaké fikce. V závěru románu autorka připojila pár vysvětlujících poznámek.
Příběh Jindřicha II. a Eleonory Akvitánské dospěl ke svému závěru. Velmi jsem držel palce tomuto významnému panovníkovi, byť jsem věděl, že jeho smrt má hořký podtón. Jeden velký král odešel, ale nastupuje nový, v historii neméně známý král - Richard I., později přezdívaný Lví srdce. A já se velmi těším na další knihu Penmanové o tomto panovníkovi.