Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ocel a krev

85%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ocel a krev Originální název: Ocel a krev

Nejnovější vydání:
Mytago - 2012
ISBN: 978-80-905043-5-6
Počet stránek: 544
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mytago (2012) 978-80-905043-5-6 544

Co mají společného hlavy nabodané na kůlech, hrobníci z albirejského hřbitova, troll ve službách královny Viktorie nebo děvčátko, jehož život ohrožuje jihoamerický drogový kartel? Hrdinství i zbabělost, odvaha, čest, šílenství a hrůzy válek. Stránky této knihy jsou věnovány statečným bojovníkům i hrdinům neobvyklého ražení. Prožijte s nimi jejich dobrodružství, vydejte se vstříc pomíjivé slávě bitevního pole i zoufalému boji o holý život.
Už od devadesátých let hrají v České republice stovky lidí RPG hry, které jim umožňují prožívat příběhy ve světech fantazie (nejznámější z těchto her je Dračí doupě). Po titulu Hry s příběhem: Zločin a trest je tato kniha již druhou sbírkou povídek představujících všechny významné české RPG projekty na jednom místě. Opět tak můžete navštívit fantastická prostředí originálních českých herních světů - ať již těch známých nebo zbrusu nových a dosud nepoznaných (jeden z autorů vás dokonce zavede do prostředí inspirovaného dílem K. J. Erbena).
Kniha není určena pouze hráčům. Vždyť vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo. Společným tématem této sbírky je válečnictví. A tak se např. můžete stát svědky duelu na život a na smrt, námořního dobrodružství, zběsilého vraždění ve jménu boha či okamžiku zrození svatého bojovníka. (Založil/a: Desmond)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Čtec
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 10. 2015, 19:19
Je to vždy těžké, hodnotit povídkovou antologii, obsahující kousky diametrálně odlišné kvality. Na jednu stranu skutečně vynikající (obě povídky z Příběhů Impéria a Cínový vojáček z Unknown Armies), na stranu druhou vyloženě slabé. Vzešlé asi přímo jako produkt skutečného hraní, avšak, inu... (Zrození paladina). Osobně mám vždy tendenci hodnotit dle těch nejlepších. Vždyť ty slabé nemusí vybíravý čtenář ani číst, kvalita se pozná po pár odstavcích.

Co se herních světů týče, zdá se mi, že nastává - nejen módní, ale i kvalitativní - posun od klasické tolkienovské archetypální fantasy k reálnějším světům s ohromnými možnostmi. V tomto ohledu se mi moc líbí viktoriánsky atmosférické Příběhy Impéria a zajímavé Unknown Armies (byť to není české prostředí a ve sbírce pouze hostuje). Myslím, že není náhoda, že nejlepší povídky pochází právě z těchto prostředí.

Z ostatních bych vyzvedl už tradičně skvěle napsanou Magnólii od Haniny Veselé (povídka Plavenský div).