Bojoval jsem u Kyjeva

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-603-3

Baronet (2004) 80-7214-603-3 232

Třetí pokračování autobiografických vzpomínek bývalého německého důstojníka, který za druhé světové války bojoval na východní frontě.
Zajímavé a zasvěcené vyprávění o válečných událostech poté, co po porážkách u Stalingradu a Kurska německá armáda ustupovala. V neuvěřitelně těžkých podmínkách, kdy německému velení stále nedochází, že prohrává, dostane německá armáda rozkaz zastavit Rudou armádu u Kyjeva. Autor odhaluje každodenní chyby, které v důsledku vedly k porážkám na východní frontě, počínaje pohrdáním obyčejnými vojáky po neustálé podceňování ruského protivníka. Na příbězích prostých vojáků se nejlépe odrazila nesmyslnost války, ať už je viděna z kterékoliv strany, vítězů či poražených. (Založil/a: tequilaking)

bratr_jezek
  12. 12. 2014, 11:47
Autobiografické vzpomínání nabírá na intenzitě, válka přituhuje, na východní frontě se osud s nikým nepáře a není jasné, zda vyváznete zdraví či vás nějaké zranění dostane.