Jak nedočíst Viewegha

Originální název: Jak nedočíst Viewegha

Nezjištěno / Jiné - 2008
ISBN: 978-80-904136-0-3

Nezjištěno / Jiné (2008) 978-80-904136-0-3 226

Hlavní hrdinka románu Karen je mladá, vzdělaná, emancipovaná třicátnice, pracující v jedné pražské účetní firmě. Zrovna právě teď nemusí řešit žádné osobní dilema, krizi identity ani životní zlom. Jen svůj život. A ten zvládá. Ovšem na roztočení kolotoče bizarních událostí stačí kolikrát jen úplná prkotina. V tomto případě kniha, navíc koupená více méně z nouze. Jenže stačí jeden docela malý dobrý skutek a půjčená kniha se stává doslova a do písmene nedostižnou. Nezbývá než zahájit její stíhání, což nutně znamená přepnout svoje emoce na maximum. A horská dráha, kde radost střídá vztek, žal apatii a smutek euforii, už nejde zastavit. (Založil/a: skjaninka)

Jan Váchal Jan Váchal
*1960

Trina1
  26. 4. 2012, 11:38
Knížka si jistě najde své příznivce. Nicméně to, že jsem ji dočetla, považuji za velký úspěch. Zpočátku se snažila být tak strašně vtipná, až to působilo trapně. Dialogy mi velice připomínaly rozhovory v sitcomech - jen ten nahraný potlesk tam chyběl. To, že si Kareniny kolegyně mezi sebou stále půjčovaly její knížku, mi už opravdu v půlce knihy nepřišlo vtipné. A chybějící otazníky ve větách tázacích to všechno dovršily, o zdlouhavém rozhovoru Pavla s Karen ke konci knížky nemluvě.
magdii
  14. 4. 2013, 16:07
nuda, nuda, nuda. možná by se to mohlo jmenovat jak nedočíst tuto knihu... chudák Viewegh je v tom docela nevinně