Ballarat I.

Ballarat I.
Originální název: Ballarat I.

První díl dobrodružného románu o osudech bývalého trestance v období zlaté horečky v Austrálii 19. století.
Hlavní hrdina přichází do města zlatokopů, kde si svou odvahou brzy získá respekt ostatních zlatokopů. Obchodem získá velké bohatství, peníze a ženy jsou jediným smyslem jeho života. Hraje však dvojakou hru. Snaží se být zadobře se zlatokopy, nespokojenými s těžkou prací i mzdou zároveň s představiteli policie a vojska, kteří ho stíhají pro podvody... (Založil/a: jana petite)

ondrasek
  3. 2. 2015, 19:16
Tento autor mě ještě nezklamal. Všechny jeho romány, které jsem od něj dosud četl, byly válečné, a proto mě tímto neválečným překvapil. Stylem, dobou i zlatokopeckým zaměřením bych tuto knihu přirovnal k některým románům Wilbura Smitha.
Hlavní hrdina není moc kladný, takže nevim, jestli mu fandim, ale uvidím, jak mi na to odpoví druhý díl, do kterého se právě pouštím.