Ballarat II.

Ballarat II.
Originální název: Ballarat II.

Pokračování životního příběhu bývalého trestance v dobách zlaté horečky v Austrálii zastihuje hrdinu na vrcholu jeho společenského vzestupu.
Obchodováním získal veliké bohatství, mezi jiným i zlatý důl. Hraje však dvojakou hru, snaží se být zadobře se svými zaměstnanci, nespokojenými s těžkou prací a malou mzdou a zároveň i s policií, která ho pronásleduje kvůli pochybným licencím. Svou dvojí hru nakonec prohrává, ztrácí i svou životní lásku a nakonec umírá nemocný a opuštěný. (Založil/a: jana petite)

ondrasek
  5. 2. 2015, 13:49
Obsahuje spoiler spoiler Australské město Ballarat má svou zlatohorečkovskou historii a autor v této dvojknize věrně zachycuje onu půl druhého sta let starou atmosféru.
Ve druhém dílu je Brennie ještě o kousek větší křivák, využívá vše a všechny kolem sebe a když přijde o jeden ze svých životních koníčků (ženy - impotence), stane se neřádem beze všech skrupulí a upne se na jeho poslední zálibu - hrabivost.
A právě kvůli záporné hlavní postavě nemohu dát knize plný počet, i když se mi hodně líbila.