Astonishing X-Men: Nadaní

Astonishing X-Men: Nadaní Originální název: Astonishing X-Men: Gifted
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Hachette Fascicoli - 2013

Hachette Fascicoli (2013) 160

Cyclops a Emma Frostová se snaží znovu rozjet tým X-Men, s jediným cílem - ohromit svět. Ukázat mu, že mutanti bojují nejen za sebe, ale i za normální lidi. Jenže nepočítají s další ohromující novinkou. Vědci objevili lék proti mutantství. Mezi lidmi i rasou homo superior vypuká panika, přátelé se staví proti sobě, a brzy jde o všechno. Zvláště, když do boje vstupuje tajemný Ord... a jeden velmi překvapivý spojenec. (Založil/a: matrosh)

Josh Whedon Josh Whedon

John Cassaday John Cassaday

Tardis
  1. 9. 2016, 14:41
Není jedoduché se (z)orientovat ve všech těch vydáních a jak jdou popořadě, ale díky kvalitnímu shrnutí děje předchozích komiksů na začátku knihy a shlédnutí filmů jsem nebyla o nich ochuzena. Jsem ohromena jak kvalitou kresby, tak povětšinou inteligentními a realistickými dialogy ( úplný začátek je neuvěřitelně zvrácený a vtahující do děje). Mírným zklamáním byl poněkud plochý charakter padoucha a neobstál ani Wolverine, degradovaný na primitiva, co miluje jen pivo a rvačky ( a nemá žádné dobré hlášky).
NinadeL
  6. 5. 2013, 16:19
Další díl Ultimátního komiksového kompletu přináší Astonishing X-Men 1-6. Superlativy provázejí Joshe Whedona na každém kroku a i když nejsem jeho ovečkou z buffyverze, musím uznat, že jeho dialogy mají šťávu. Whedon se dostává svým oblíbencům pěkně pod kůži a tak další dobrodružství tohoto superhrdinského týmu vyznívají nebývale lidsky. V kombinaci s kresbou Johna Cassadaye, která hraničí s fotorealističností, jsou Astonishing X-Men skutečně příjemným počtením. Mezi miláčky samozřejmě patří Wolverine, jehož hlášky nezklamou naprosto nikdy: "Nehodlám dělat nic, co v sobě neobsahuje slovo "pivo"." - "Mohli byste se porvat o pivo..." - "No, teď už to zní mnohem líp."