Nástup půlnoci

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Brána - 2012
ISBN: 978-80-7243-606-4

Brána (2012) 978-80-7243-606-4 272

Bojovníka Ria trýzní nesnesitelné bolesti těla i ducha a pomalu, ale jistě se propadá do propasti šílenství. Stále se nedokáže vyrovnat se zradou své družky Evy a svůj život zasvětil nesmiřitelnému boji se Škůdci. Nic ho nemůže zastavit. Prastaré zlo je totiž na vzestupu a nad upířím národem se stahují temné mraky… Pro novinářku Dylan vše začíná objevem hrobky, ukryté hluboko ve skalách. Rázem se ocitne ve víru nebezpečí a hluboko pohřbených tajemství. Největší hrozbou je však onen přitažlivý muž, který ji zatáhne do světa temných vášní a nekonečné noci. Dylan čeká nelehké rozhodnutí: opustit Riovu půlnoční říši, nebo vsadit všechno na jednu kartu kvůli muži, který si postupně podmaňuje její tělo i duši? (Založil/a: lera)

martinexa
  23. 3. 2014, 22:09
Nejslabší díl série zatím. Rio mě prostě neuchvátil. Po tajemném Teganovi troska Rio. A ta obálka? Co to jako má bejt?
Barborelka
  27. 3. 2013, 10:15
Čekala jsem zklamání, ale naštěstí se tak nekonala. Kniha se četla velmi dobře, dokonce ráno rychle kapitolku u kafíčka :-). To že na obálce je Bella ze Stmívání mi úplně ušlo, tak detailně jsem ji nezkoumala,protože tahle obálka se jím vůbec nepovedla. Ale že tam dali její fotku to bych brala spíš lenost nebo absence tvořivosti u tvůrce obálky....Za mě každopádně dobrý :-)
trpaslyk
  2. 11. 2012, 21:03
Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Musím uznat, že ta kniha má spád, dobře se čte, redakční úprava je skvělá. Na druhou stranu děj je neuvěřitelně předvídavý, plný otřesných a do očí bijících klišé, jednání postav není až tak založeno na skutečném vývoji jejich charakteru nebo děje, ale prostě to „šťastnou náhodou zrovna tak cítí“, a to mi prostě nestačí. Je mi líto, ale pro mě zatím nejslabší díl série. Pominu-li hlavní zápletku týkající se stěžejní dvojice hrdinů, pak si autorka na pozadí přichystává podmínky pro zřejmě docela zajímavý děj dalšího dílu, takže se aspoň trochu těším.
A málem bych zapomněla – ta česká obálka je neuvěřitelným šlápnutím vedle, naprostá hrůza!
Nika17
  23. 10. 2012, 14:50
Další díl oblíbené "upířiny". Autorka nejspíš skutečně navštívila Česko a asi byla i v Praze, pila pivo a platila naší měnou, ale víc nejspíš neviděla. A pojmenovat českého číšníka Goran je opravdové peklo.