Holky na vodítku - Jmenuji se Alice

Holky na vodítku - Jmenuji se Alice Originální název: Holky na vodítku - Jmenuji se Alice

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01950-5

Albatros (2007) 978-80-00-01950-5 128
Albatros (2002)

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitýchprázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu a zběsilý kolotoč se rychle roztáčíNapínavý příběh dívky, která se octla v drogové pasti. (Založil/a: Luczynka)

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

Peetuliska
  31. 5. 2014, 13:41
Příběh Alice, z nichž chtějí mít její rodiče doktorku, ji ale mrzí, že ji rodiče nevěnují moc pozornosti a když už tak jen "Nehrb se!" nebo "Jdi se učit!"
Když jde poprvé na diskotéku, zkusí marihuanu, později LSD a pak už se to nabaluje...

Když jsem tuto knihu četla, měla jsem chuť do toho všeho znovu spadnout. Krátká, ale velmi sugestivně napsaná.
ilon-a
  25. 2. 2015, 13:03
Tak tahle kniha mě ňák nebavila. Jednak u tématu drogy upřednostňuju, když autor čerpá z vlastních zkušeností, a jednak to bylo hodně rychlé a dost stručně napsané.
gabce
  5. 3. 2014, 18:35
tudle knihu jsem našla v knihovně a velmi mne zaujala protože otázka drog mne v té době velmi zajímalo, po přečtení jsem utíkala zpět do knihovny a doufala, že další 2 díly tam najdu :-) sice se to nemůže srovnat s knihou my děti ze stanice zoo, ale je velmi čtivá a můžu jen doporučit
Saf123
  31. 12. 2012, 19:11
Musím přiznat,že knihy o drogách patří k mým oblíbeným. Tuto knihu zahrnuji k takové slabší skupině, obzvlášť pokud porovnávám s Mementem nebo s My děti ze stanice ZOO. Děj mi připadal moc krátký, mohl být více rozsáhlejší,ale přesto byl čtivý :).
Terka Koubková
  25. 4. 2015, 22:29
Záživné nekončící téma, nový pohled na věc. Odkládáme učebnice, opouštíme přednášky a zahazujeme varovné letáky, a noříme se do myšlenek samotných "obětí". Velmi čtivě napsané, i když se mi ze začátku nedařilo přehoupnout se přes nespisovnou řeč, jakou je celá knížka vedena.