Mrazivé léto

Mrazivé léto

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1461-6

Fragment (2012) 978-80-253-1461-6 176

V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta? (Založil/a: lera)

alča87
  18. 2. 2014, 16:55
Když vezmu v potaz, že je to kniha cílená pro mládež, moc se mi líbila. Splňuje všechno co holčiny před a v pubertě chtějí a prožívají - lásku, matku, která ničemu nerozumí, nutnou školu a hlavně tajemného krasavce a možná letní lásku. Tedy pokud by to bylo tak jednoduché.
Docela rychle se dá odhadnout kdo je vrah, ale musím ocenit, že je to celkem napínavý příběh, který se dá přečíst za jeden den. A pořád budu radši, když jednou moje dcera bude číst něco takového než když se bude prohánět v oblacích s draky nebo se bude nechávat okusovat upíry :D.
A nakonec je v příběhu i malé varování pro holky - a hlavně na sebe dávejte pozor, nikomu nevěřte a nesedejte s cizími lidmi do auta.
23.44
  13. 5. 2013, 21:35
Nuda! Jednoduchá zápletka, pokus o tajemno,,,nezajímavé, primitivní, ještě tak pro čtenáře v raném stadiu puberty. Naštěstí je to krátké, tak jsem to zvládla.
kiky
  4. 12. 2012, 15:17
Knížka je docela čtivá, ale řekla bych, že tak pro třináctileté (hlavně první polovina). V druhé polovině se už něco začíná dít, a proto se to lepší. Knížka není špatná (50%)