Grace to řekne nahlas

Grace to řekne nahlas Originální název: Grace Williams says it loud

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2554-6

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2554-6 320

Není to obyčejný milostný příběh. Grace totiž není obyčejná dívka. ‚Odporná,‘ prohlásí o ní jedna ze sester. Když už nevědí, co s ní, pošlou ji v jedenácti letech do ústavu pro duševně postižené. V Briaru se Grace seznámí s Danielem, který ji vidí jinak – jako dívku, s níž může sdílet tajemství a zapovězené dotyky, jako dívku, za niž stojí bojovat. Šarmantní Daniel, který umí psát na stroji nohama, poplete Grace hlavu svým vyprávěním o Paříži a světě za ústavní zdí. Je to příběh Graceina života, plného zrad i triumfů, zklamání a ztrát, touhy po svobodě, růží, hudby a malých útržků papíru. Ale především je to příběh o celoživotní lásce. (Založil/a: al-ma)

togaf
  28. 9. 2016, 16:31
Zajímavý počin. Román o mentálně a fyzicky postižené dívce, který je psaný v ich formě. A to je právě největší problém této knihy. Grace má totiž opravdu nízké IQ, není tak možné, aby se vyjadřovala tak, jak se v knize vyjadřuje. Druhý problém pro mě byl styl psaní. Pár podrobněji popsaných dní, skok do dalšího období...nějak jsem se nemohla ponořit do děje. Grace to řekne nahlas je ale dobrá kniha, silné téma a zajímavý pohled na postižené lidi. A Daniela jsem si oblíbila stejně jako Grace.