Holky na vodítku - Jmenuji se Martina

Holky na vodítku - Jmenuji se Martina Originální název: Holky na vodítku - Jmenuji se Martina

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01951-2

Albatros (2007) 978-80-00-01951-2 128
Albatros (2003)

Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti.Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovatStrhující příběh dívky, která se nepřetržitými dietami dopracovala až k bulimii, ale nechce se propadnout až na dno (Založil/a: Luczynka)

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

Anael
  1. 9. 2012, 16:53
Knihu jsem četla na základce a hodně na mě zapůsobila. Měli jsme dokonce i besedu s paní Březinovou. Byla moc milá a hezky nám o Holkách na vodítku vyprávěla. Oceňuji, že autorka sama sbírala informace a byla v kontaktu s lidmi, o kterých psala. Je to věrohodné.
Terka Koubková
  25. 4. 2015, 22:34
První knížka, která se mi ze série dostala pod ruce. Musím se přiznat, že děj mě pokaždé nadchnul a zároveň zarazil natolik, že nešlo přestat číst. S problematikou anorexie a bulimie se mi dařilo velmi dobře ztotožnit, protože Martininy myšlenky neustále honící se za dokonalou postavou se nejspíše často odehrávají v hlavě každé z dívek.
Velmi čtivé.