Hra věží

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-574-2

Baronet (2012) 978-80-7384-574-2 632

"Milá Ty, tělo, které nosíš, patřívalo mně." Myfanwy Thomasová se probouzí uprostřed jakéhosi londýnského parku, obklopena mrtvými těly, které mají na rukou gumové rukavice, a nemá ani tušení, kdo je a co tady dělá. Jediným vodítkem je jí dopis, který drží v ruce. Pokud má odhalit svou identitu a zjistit, kdo jí usiluje o život, nezbývá jí než se řídit pokyny, které jí zanechalo její dřívější Já. Ty ji zavedou do Šachovnicové skupiny, supertajné britské agentury pro boj s nadpřirozenými hrozbami, v níž zastává vysoké postavení věže. Začíná hra o život, hra, během níž se Myfanwy setká s bytostí ve čtyřech různých tělech, se ženou, která prochází lidskými sny, i s děsivými Roubovači. (Založil/a: lera)

Peetuliska
  15. 12. 2014, 16:17
Najednou se probudíte, kolem mrtvoly s gumovýma rukavicema na rukou a vy nevíte kdo jste. Vaše mysl je v cizím těle a vy se musíte rozhodnout, jestli přijmete identitu svého těla za svou, ujmete se jeho povinností a toho, že odhalíte, kdo byl tím, kdo vám vymazal paměť, nebo na vše zapomenete a začnete někde jinde jako jiný člověk?

Kniha byla velice čtivá a zvědavost vás nutila stále pokračovat dál ve čtení. Jednu hvězdu ubírám z toho důvodu, že mi přišlo, že leckdy byla až příliš velká koncentrace událostí nebo lidí s nadpřirozenými schopnostmi. Každopádně doufám, že bude nějaké pokračování. Knihu si dovedu představit i jako skvělý film. Za mě rozhodně doporučuji!
romana55
  10. 9. 2014, 10:03
Tahle knížka mě překvapila. Nečekala jsem od ní moc, ale nakonec se mi moc líbila. Četla se lehce a člověk opravdu do poslední chvíle nevěděl, kdo za to všechno může. Styl psaní, kdy je text proložen dopisy mi sedl. Knížku můžu jenom doporučit.
luca92
  2. 3. 2013, 21:59
tak tahle knížka se mi moc líbila, sice mě občas rušilo že uprostřed akce najednou přijde dopis a ten vysvětluje něco jiného, ale i přes to jsem se nemohla odtrhnout, úplně bych neřekla že se jedná o thriller, ale spíš takové trošku zamotanější fantasy kde do poslední chvíle člověk neví kdo je vlastně padouch:)