Svědkyně ohně

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-900-7

Host (2013) 978-80-7294-900-7 528
Host (2012) 978-80-7294-661-7 528

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoliv jiný detektiv. Stále má však pocit, že mu něco uniklo. Než odejde z toho hrůzostrašného pokoje, musí objevit nějaký detail, jehlu v kupce sena. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na slepou bábu. Opatrně se k ní skloní. Pod nehtem ukazováčku na levé ruce spatří tmavočervenou tečku. Vypadá jako rudé zrnko písku nebo úlomek rubínu. Komisař se sklání blíž a blíž, až ucítí sladkou vůni. A náhle pochopí, co má dívka pod nehtem… Policie při vyšetřování komplikovaných případů běžně využívá pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce… Flora Hansenová se rozhodne oznámit policii, že se jí podařilo spojit s duchem zavražděné dívky. Hon na pachatele je plný nečekaných a násilných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoliv pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli. (Založil/a: lera)

vladislaus
  22. 9. 2013, 17:13
Ze všech tří u nás vydaných Keplerových knih se mi tato líbila nejvíce, i přes zbytečný závěr. Nejvíce mne bavil děsuplný a hrůzný nádech celého vyprávění od začátku až do smrti vraha.
alča87
  7. 8. 2015, 8:12
Čtivé a napínavé. Nejsem zrovna čtenář detektivek, ale docela jsem si početla, raději mám víc psychologie, ale beru knihu jako odpočinkovou, kdy nemusím nic moc řešit. Vrah není moc překvapivý, ale motiv trochu ano.
Každopádně bych si ráda přečetla i další Keplerovy knihy, ale asi jsem měla začít chronologicky.
Rames
  28. 11. 2013, 10:55
Svědkyně ohně je čtivá, to ano ale také plná děr. Vrahův motiv byl nedostatečný, jen proto že dívka prohlásí že je s ním těhotná ,riskuje vrah odhalení vraždou své svěřenkyně a manželky?
Také poloha ve které byla mrtvá Miranda nalezena je zavádějící, nejsem odborník ale nevěřím že by Daniel seděl dvě hodiny u mrtvé přítelkyně aby jí držel ruce na obličeji dokud mu její posmrtná ztuhlost nedovolí odejít !
VerenaLord
  19. 11. 2013, 15:30
Tak tohle je vyvrcholení, aneb do třetice všeho dobrého. První dvě knihy byly příjemné, ba dokonce velmi povedené, ale Svědkyně je naprosto bezchybná! A rozuzlení celého příběhu by jistě překvapilo i Sherlocka Holmese;)
Venceslao90
  12. 4. 2013, 13:51
Hypnotizér byl naprosto výborný, ale Paganiniho smlouva mě osobně zklamala. Svědkyně ohně se však vrací kvalitou k Hypnotizérovi. Plynulý příběh, který především ze začátku má velmi svižné tempo. Díky typicky krátkým kapitolkám obracíte stránky raz dva. Rozuzlení příběhu je napínavé a samotná zápletka smysluplná a chytře vymyšlená. Jediné co bych z knihy vypustil jsou ta "duchařská" intermezza, která nepůsobila moc přesvědčivě, ale celkový dojem z knihy nekazí. Posledních 30 stránek dává jasně najevo, že Keplerovic další kniha (Písečný muž) bude jistě zajímavá.
Eidalon
  23. 3. 2014, 19:24
Další skvěle napsaný a vygradovaný příběh z prostřední mladých recidivistů, jejichž napravování není až tak košer.

Příběh má spád, tajemno, řadu zvratů a nakonec pointu, která všechno obrací. Dílko tvůrčí dvojice se řadí k té plejádě dalších, kterým pojmenování - dobrá detektivka – je přece jen málo. Jedná se o něco víc, než jen o hledání vraha či pobavení čtenáře.

Je to příběh o lidech, společnosti, jejich problémech, mnohdy zůstává rozum stát. Určitě přečtením neuděláte nic špatně, obzvláště, pokud jste si styl severských autorů, dneska tak populárních, trochu zažili a oblíbili.

Mé hodnocení 4,5 hvězdy, ale nechme si i místo na mety vyšší – dává 4, ale hodně nadprůměrné.
Martin Klíma
  23. 12. 2012, 23:35
KEPLERE? KEPLERE? JAK TY TO JEN DĚLÁŠ, ŽE JSI STÁLE TAK DOBRÝ?

Osobně považuji Larse Keplera za jednoho z vládců současného krimi žánru. Společně s ním ještě tomuto žánru u mě vládnou Larsson, Mankell, Fossumová a jako jediný autor, který není ze severu, pak pan Seghers. Možná se divíte, že v mém výčtu chybí Jo Nesbø, ale ten mě po přečtení jeho knihy Nemesis nijak neoslovil, a už jsem se nerozhodl přečíst si další jeho knihu. Za mě tedy Nesbø opravdu ne.

Nejprve klasicky, o čem kniha je. Celý pokoj je od krve, na dívčině útlém těle však není jediná kapka krve. Joona Linna na toto tělo fascinovaně hledí. Policie občas při řešení komplikovaných případů využívá i pomoc od spiritistických médií. Přesto když na policii zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné, nikdo jí nevěnuje pozornost. Mezitím hon na pachatele je plný neočekávaných zvratů a každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory nadále ignoruje. Ta nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však už jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli.

Výborně, výborně, opět výborně. Jinak tuto knihu hodnotit ani nemohu. Kepler alias manželé Ahndorilovi prostě umí. Napětí, že by se dalo krájet, temná atmosféra, zajímavé neokoukané téma spiritismu, bravurně sepsané postavy, uvěřitelný děj, vše jasné a přesné, a hlavně příběh, který vás nutí číst dál a dál. Pro tuto knihu mám prostě jen samá pozitiva. Povinnost přečíst si tuto knihu, pokud se řadíte mezi milovníky detektivek. Za mě 95 %. Sakra dobrá kniha.
Adri-Anna
  6. 11. 2013, 14:22
Po slabší Paganiniho smlouvě přišlo opět kvalitní počtení :-) Zaujal mě konec knihy a těším se na pokračování. Jedinou výhradu, kterou mám a týká se všech dílů, jsou rádoby erotické scény. Vůbec mi to tam nesedí, ač je to pár řádků, příběh by se bez nich zcela obešel :-)
teite
  12. 1. 2014, 16:11
Za mě asi nejlepší z knih, možná bych přidala ještě jednu hvězdičku, kdyby se na závěr neobjevil nešvar, který bytostně nesnáším, tj. víceméně upoutávka na další díl. V televizním seriálu fajn, ale v knize, na jejíž pokračování člověk bude čekat minimálně několik měsíců, je to podle mě zbytečné.
Laponka
  30. 1. 2014, 10:01
Tak tenhle díl o Joonovi Linnovi se mi líbil ze všech nejvíce. Jen je škoda, že se mi nepovedlo všechny knihy přečíst v pořadí v jakém na sebe navazují.
Pim
  19. 8. 2013, 15:07
Moje první Keplerova kniha, jinak detektivky zatím nečtu, četla ještě jen Sněhuláka. Čtivé, zajímavé. Avšak způsob rozluštění - nevím, trochu zklamání. Čekala bych, že se to rozluští v linii, tohle mi moc nesedlo. Nic k tomu neukazovalo a najednou, je to tu. Ale nevím, jak to chodí v detektivkách... Konec trochu divný a nadbytečný - ale může jít opravdu o úvod do dalších knih. Jinak by tam ten příběh ze soukromí byl trochu navíc... Kniha však byla opravdu čtivá a děj napínavý.
chrispe
  21. 9. 2014, 21:26
Nooo... narozdíl od předchozích dvou dílů bylo tohle více povedené. Konečné rozuzlení mi sice přišlo kapku přitažené za vlasy, ale to nevadí. A ten úplnej konec krásně navnadí na další díl. (Možná SPOILER!! Jurka se děsím už teď!//) Opět je v příběhu patrná přehnanost, taky jsem se musela smát, jak často postavy odpovídali lakonicky, ale jak říkám - bylo to dobré počtení. Co mi na těch knihách vadí asi nejvíc... nebo co mi přijde divný je, jak jsou na začátku všichni z Joony celí žhaví, poposrkujou ho do akce, vyzdvihují jeho pozorovací talent, jeho intuici a vůbec naznačují, že je to "superkomisař" a ve finále mu jen hází klacky pod nohy a bručí, že ta jeho slavná intuice je úplně naprd a co to zase kecá za nesmyly (např. Carlos, že ano).
calamity-jane
  28. 1. 2014, 16:27
Upřímně, pcca první polovina knihy mne fakt nebavila, přišlo mi to takové divné, pořád se objevovaly nové postavy a já nevěděla kam je zařadit, jestli budou za chvíli hrát důležitou roli nebo je můžu uplně klidně vypustit z hlavy. Druhá polovina knihy byla výrazně lepší, události nabraly spád a konec opravdu překvapil
venison
  10. 6. 2013, 20:12
Bohužel mi bylo od začátku jasné, kdo je vrah a to není u napínavého thrilleru zrovna dvakrát třeba.. Velmi čtivé především stylem (krátké kapitoly, jednoduchý jazyk).. Bavilo mě to do odhalení vraha, posledních cca 100 stránek nemělo s příběhem co dělat a patrně si tímto umělým natahováním autoři připravovali půdu pro další díl.. Který by ovšem mohl být zajímavý.. Jak lehce naznačili, mohlo by se jednat od dalšího doktora Lectera :-)
Kebab Bursa
  1. 5. 2014, 18:58
Už si budu muset dát od skandinávských detektivek pauzu, oni snad více vražd vymyslí, než se jich tam uskuteční. Konečně vím, co jsem měl dočíst dříve. To je problém - čtenář se často dříve dostane ke čtvrtému dílu série než k prvnímu. Tentokrát to však byl můj problém, nikoliv nakladatele. Jinak standard.
Orina
  3. 3. 2013, 19:41
Po trpké zkušenosti s Paganiniho smlouvou jsem neočekávala mnoho, ale musím uznat, že jsem byla příjemně překvapená. Napínavý děj s nádechem tajemna a na posledních třiceti stránkách ještě napínavější příběh. Bohužel, velký nedostatek byla předvídatelnost (ještě jsem nebyla ani v půlce a už bylo jasné, kdo je vrah) a občas krapátko přitažené scénky. Akorát mám nyní dojem, že raději než pokračování, bych si přečetla prequel o Jureku Walterovi :-)
ilon-a
  7. 4. 2013, 21:01
Po přečtení Hypnotizéra jsem se na Svědkyni ohně vrhla jako nepříčetná. Ale přišlo obrovské zklamání. Děj se hned od začátku táhne jako smrad. A táhne se a táhne se a táhne... A ejhle! Konečně na 400. stránce se začíná něco dít… Ale po pár stránkách to opět upadává. Prostě děj se neuvěřitelně vleče, je nezajímavý a naprosto odhadnutelný a ještě k tomu ho zase nejvíc natahuje Keplerovo charakteristický popisování nedůležitých věcí okolo, co s příběhem vůbec nesouvisí. A zjevování se "duchů"? Ubohý. U knihy jsem se prostě nudila a k jejímu dočtení jsem se musela hodně nutit. Jediným plusem byly krátké kapitoly, které se rychle četly.
XZvire
  8. 2. 2013, 15:15
Není to na úplných pět hvězd, ale jinak to ohodnotit ani nemůžu. Tato kniha byla velice strhující, ovšem za to mohou krátké kapitoly, které čtenáře prostě nutí číst dál, protože každá kapitolka není ukončena. Kniha má své mouchy, ale to snad každé dílo dua Lars Kepler. Při každé hlavní zápletce se do toho lehce zamotají a na můj vkus tam přidají nepatrnou část, kterou bych s klidem vypustila. (konkrétně mluvím o uhoření otce a "syna") Každopádně se ale moc těším na další díla o komisaři Linnovi, snad nás nenechají dlouho čekat :)
Elki
  18. 11. 2012, 12:02
jednoznačeně zatím nejlepší dílo autora. Mělo to spád, žádná hluchá místa.. super, už se těším na pokračování
dalimoni
  4. 2. 2013, 0:48
Pro mě o něco lepší než Hypnotizér a o něco slabší než Paganiniho smlouva, začátek vleklejší, druhá polovina svižnější, napínavější. Joona Lina je velmi dobře vykreslený hlavní hrdina. Autoři na konci knihy trošku zašťárají do hluboké minulosti a nechávají otevřený konec, takže možná mají náměty na dvě další knihy. Velké plus jsou kratičké kapitolky, které paradoxně zrychlují čtení, protože aspoň u mě to působí tak, že si řeknu, ještě jednu, ještě jednu a přečtu třeba dalších 40 stran :-). Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, dávám 5, za napětí cca posledních 150 stran samotného příběhu.
Terůů
  23. 2. 2013, 19:15
Prvních 400 stran mi nepřišlo moc záživných a postupem čtení mě přestalo zajímat, kdo za tím vším stojí. Nechuť číst dál jsem sice překonala, přesto mě děj nijak neuchvátil. Ale když vidím takové množství pochvalných komentářu, asi na tom něco bude...
Astonius
  10. 1. 2014, 10:31
První část knihy rozhodně lepší, než druhá - závěr byl až moc překombinovaný a nelogický. Drobné nesrovnalosti a nelogičnosti, které se vyskytují prakticky v celé knize, jsem nejprve pomíjela a tolerovala je, avšak zhruba od druhé poloviny knihy se tak množí, že už při čtení vadí a na závěr už toho bylo tolik, že jsem dočítala v rychlosti, abych knihu vůbec dočetla - vyvrcholení příběhu vraha bylo úplně bláznivé, přitažené za vlasy a dětinsky vymyšlené. Odhalení vraha nebylo těžké, dalo se odhadnout poměrně brzy. Celkově se kniha četla dobře, má spád, stále se něco děje, ale to není to hlavní, kvůli čemu lidé knihy zřejmě čtou... Také se slibovaným médiem a duchy to bylo trochu jinak, než se tváří "vějička" na knihu, což bylo také velkým zklamáním...
gogo26
  16. 12. 2013, 22:04
Detektivky skoro vůbec nečtu, ale musím říct, že tato mě dostala. Velmi čtivé a napínavé. Hodnotím hodně vysoko. Zřejmě se k autorovi ještě vrátím a zkusím si něco dalšího od něho přečíst.
AgnesB
  10. 3. 2013, 9:26
Výborná kniha.. Děj měl rychlý a napínavý spád... těším se na jejich další knihu... opravdu jim to jde..
woolf
  8. 11. 2012, 13:31
Paráda! Tak tahle kniha se jim opravdu povedla. Nerad srovnávám různé příběhy.. Hypnotizér, Paganiniho smlouva... prostě tenhle příběh byl nej.
Já přemýšlím, jestli v knize byla vůbec nějaká malá chvilka, kdy by knížka ztratila na napínavém tempu. Myslím, že ne. Kniha si zaslouží opravdových *****
MiriamBlahova
  4. 12. 2015, 10:58
Prostě super! Od začátku, kdy se najde tělo v záhadné poloze, je člověk vtažen do děje takovou silou, že nezbývá nic jiného než číst a číst a číst... zvědavost nezná hranic! Kapitola s potápěčem při hledání těl - běhal mi mráz po zádech. Těhotenství oběti? Ani ve snu by mě to nenapadlo. Do toho druhá linie příběhu, kdy je zataženo "médium" (spíše absolutní lhářka) do případu je příjemná vsuvka rozptylující okolní děj. Taky mě potěšil fakt, že jsme se dozvěděli více z Joonova života.
Lídinka
  17. 9. 2013, 21:02
Je to zatím asi nejlepší kniha od Larse Keplera (i když je těžké je porovnávat), stejně jako u prvních dvou jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Děj je totiž napínavý od začátku až do konce a i potom jste napnutí, co se bude dít v dalším díle s komisařem Joonou Linnou. Přestože se potom v noci bojím vykouknout zpod peřiny, stejně se těším na další knihu.
kure91
  22. 4. 2013, 0:30
Jsem spokojen, Lars Kepler mi svým stylem sedl a Svědkyně ohně nebyla výjimkou. Dle mého názoru hodně zajímavě vystavěný příběh, Joona Lina mi konečně nepřišel takový "superpolda" jako v prvních dvou knihách, ukázalo se, že je taky jen člověk a odhalení linky z jeho minulosti by mohlo slibovat zajímavé věci do dalších knih.
jana80
  30. 1. 2013, 12:30
úžasná kniha. Ze všech tří knih, které zatím vyšly, mě Svědkyně ohně nadchla nejvíce. Doufám, že další knihy budou také takové
dollyk
  10. 9. 2016, 11:16
Nebylo to zlé, ale také ničím vyjímečné. Nicméně motiv s médiem, které si na médium jen hraje a pak najednou vidí duchy, a ten myšlenkový kotrmelec od duchů ke vzpomínkám na starší vraždu, to se mi moc nelíbilo. Bylo to, jak to napsat, neuvěřitelné a tedy mě to dost zklamalo. Kniha jako taková byla až na tohle vystavěná dobře.
Mara
  3. 6. 2013, 15:33
Dokonalé, jako vždy. Samotné rozuzlení i závěr této celé knihy mě navnadil na očekávaný titul Písečný muž, který vyjde v říjnu tohoto roku. Joona Linna opět rozkryl něco ze své minulosti.
Peeters
  16. 5. 2013, 21:25
Lépe napsané než Hypnotizér, ale méně poutavé než Paganiniho smlouva. Což zapříčinila i pointa a pachatel, protože když zavřu oči, napadne mne X dalších děl, kde jsem podobnou - ne-li stejnou- zápletku již četl. Linna není špatný detektiv, ale sám neutáhne celý děj knihy, takže od třetiny to začíná ztrácet napětí, spád a tah na branku. Taktéž si myslím, že odstavit jej na druhou kolej v roli pozorovatele, nebyl šťastný nápad, protože to příběhu nic nepřineslo. Konec knihy je velkým otazníkem. Stačilo by, kdyby děj skončil u završené zápletky. Posledních cca 30 stran je tahákem na další díl, a opět se zde kumuluje vícero věcí, přičemž mne, čtenáře, již spokojeně odradil Jurek coby nedokonalá kopie Hannibala. Další díl si nechám vědomě ujít a raději sáhnu po Nesbovi. Kepler ani v jednom díle nenaplnil moje očekávání "krále" severské krimi, jak je marketingově jímán. Díla jsou solidním průměrem. Mají navíc, ale to by chtělo pořádně vyšperkovanou pointu.
W
  8. 3. 2013, 14:53
Díly jsem četla v pořadí, v jakém vycházely, a poslední díl mě zaujal ze všem nejmíň. Kniha mě strhla jen v několika částech(hlavně na posledních zhruba 150 stranách). Alespoň už vím, jaký byl Joonův osud před prvním dílem.
nataliethomp
  8. 12. 2015, 20:15
Svědkyni ohně můžu doporučit každému, kdo zbožňuje napínavé kriminální příběhy, které nemůže jen tak nechat a musí číst dál, protože mu to prostě nedá...Kdo ovšem nemá rád kriminálky ze současnosti, tak ruce pryč :)
Susan94
  11. 10. 2015, 13:37
Velmi napínavé, začátek knihy mě opravdu nenechal spát, posléze mi to tak zajímavé nepřišlo, přišlo mi to neúplné a zvláštně zamotané, nicméně posledních 100 stran byly plné napětí a nemohla jsem přestat číst. Byla to moje první a zřejmě asi poslední kniha manželů Ahndorilových - nechci riskovat zklamání z jejich ostatních knih.
koki.veru
  8. 6. 2015, 7:57
U většiny knížek je to tak, že první díl je nejlepší, a pak se to zhoršuje, ale u série Detektiv Joona Linna bych řekla, že je to naopak. Třetí díl opravdu vynikající. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout od téhle knihy. Hodně napínavá knížka, vůbec jsem netušila, kdo by mohl být pachatel, nakonec jsem byla velmi překvapená. Už se těším na další díl.
drussila
  26. 9. 2014, 10:32
Lars Kepler velmi dobře vědí, co se prodá: sex, násilí, podivíni, krátké kapitoly, samý dialog... nu, aby ne, když literaturu, i brakovou, velmi podrobně studovali. Prostě funkčně a tedy úspěšně používají to, co v rámci žánru funguje. A toto jim rozhodně nemůžeme mít za zlé... naopak, prahneme-li po tomto typu neliteratury, jen ať nás jí krmí do přežrání... Svědkyně ohně je však mizerná, mizerná, mizerná... smrdí to vycucáním z prstu, motivace, charaktery a vztahy postav jsou trapné až směšné. A ta pointa... to si opravdu ze čtenářů dělaní prdel... naprosto nefungující a nevěrohodné, a to je u detektivky docela průšvih. Fakt se to nepovedlo. Ztráta času.
Yggdrasil
  4. 9. 2014, 12:44
Po přečtení anotace k písečnému muži alespoň chápu ten podivný vsunutý konec. Co se týče ústředního příběhu. Byla jsem nadšená - s takovým vírem emocí, kterým ve mně Kepler vyvolal jsem se už dlouho nesetkala. Musím sice souhlasit s malými nelogičnostmi - které uvádějí ostatní (např. důvod vraždění je opravdu krapet pokulhávající) - no, ale kdo opravdu vidí do hlavy vraždícího šílence že.... Každopádně Kepler umí vykraslit naprosto úžasnou atmosféru, vtáhne do děje, je to rychlé, čtivé - neuspávající. Já jsem naprosto spokojená tudíž za mě rozhodně 100%.
Merit
  6. 6. 2014, 20:57
Nejlepší ze série. Škoda jen, že vraha jsem začala tušit příliš brzo, v podstatě hned na začátku. Zbytek knihy jsem spíš čela na potvrzení jak a proč. každopádně za přečtení určitě stojí.
mispulka s.
  20. 3. 2014, 15:27

Tato kniha me ze zacatku moc nenadchla to duchovno a tak , ale nevzdala jsem to a jsem rada .Perektni konec !!!

hrosula
  4. 1. 2014, 12:59
Nejlepší kniha z triologie. Konec mě úplně naladil na další knihu Písečný muž, takže rychle na ní :)
frikulinka81
  23. 9. 2013, 20:56
Nečetla jsem, ale poslouchala jako audioknihu a musím říct, že hlas Pavla Rímského příběhu dodal pořádnou dávku napětí. Bomba kriminálka!!!
trpaslyk
  1. 2. 2013, 16:12
Autorské duo Kepler má vynikající smysl pro udržování konstantního napětí od začátku knížky až do konce. K vraždě dojde hned na začátku příběhu bez nějakého zbytečného protahování na úvod a také konec není zbytečně vysvětlující, odkrývající ani moralizující. Prostě neustále jsou čtenáři servírovány nové překvapivé informace a zvraty, které příběh oživují a posouvají kupředu.
Přesah k ostatním dílům série o komisaři Joonu Linnovi je patrný, ale není ani sumarizující, aby rušil toho, kdo plynule čte jednotlivé díly v řadě za sebou, ani není tak silný, aby nebylo možné číst samotnou knihu bez předchozí znalosti předešlých dílů.
Postava Joony Linny má nadprůměrný pozorovací smysl, takže některé scény jsou zaměřené vysloveně na vizuální vjemy a působí na čtenáře jako filmové zpracování. Jednotlivé kapitoly jsou velmi krátké, opět připomínají střih jednotlivých scén na filmovém plátně.
Věra Zdražilová
  28. 10. 2016, 23:25
Z prvních třech knih se mi tato líbila nejvíce. Zajímavé rozuzlení a navíc se dozvíme nové věci o Joonovi z jeho osobního života. Doporučuji a těším se na další díl.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 9:50
Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale Svědkyně ohně se mi zdála lépe rozvrstvená a propracovaná než Hypnotizér a Paganiniho smlouva. Možná je to tím, že v Keplerových knihách ten vývoj spisovatelů bije do očí víc než v jiných. Strašně se mi jejich rukopis líbí a s každou knihou se lepší. Ve Svědkyni ohně se objeví víc dějových linek než v předchozích dvou knihách. Naštěstí jsou ale napsané skvěle, takže čtenáři nehrozí, že ztratí nit. Přiznávám, že Keplera čtu hlavně kvůli Joonovi.
Asjadah
  17. 8. 2016, 8:48
Knížce, která splnila asi vše, co má správná detektivka mít, se na první pohled nedá nic moc vytknout, ALE... Brilantně rozjetý začátek a děj vystřídala pro mě trošku nuda v pasážích marného hledání Vicky a Danta, ta však skončila kapitolou dopadení Tobiase a jeho bandy. Příběh média Flory mi nevadil. I když mi se svou marnou existencí lezla tahle ženská na nervy, na konci si reputaci naštěstí zachránila. Vrah se skrýval umně, pozornému čtenáři nicméně docvakne, kdo má za vším prsty. Celkem rušivě na mě pak působily občasná rozvláčnost a stereotypy v popisech jednoduchých činností, které ubíraly na napínavosti popisované akce. A i Joona Linna mi bohužel se svou dokonalostí přijde na člověka až nereálný. I přes tyto nedostatky ale nakonec musím dát za čtyři - snad kvůli tomu konci, který mě silně nabudil na Písečného muže, ti spisovatelští manžílci zkrátka vědí, jak na čtenáře…
bady
  5. 9. 2015, 9:50
Díky krátkým kapitolám akčně psaný a napínavý příběh, který je pro mne spíš thrillerem než detektivkou. Paganiniho smlouva pro mne byla průměr, tohle opět zvedlo laťku o něco výš a čtivostí se to přiblížilo Hypnotizérovi . Duo Lars Kepler mě baví a těším se na další knihu.
niknikita
  11. 6. 2015, 11:13
Musím pochválit způsob psaní do krátkých kapitol a přestože jsem tak trochu tušila, kdo má všechny krutosti na svědomí, vůbec nic to neubíralo na napínavosti celého příběhu.
DejnaDee
  6. 6. 2014, 12:56
Tato kniha je rozhodně lepší než Hypnotizér, alespoň z mého pohledu, ale úplná bomba to zase není. Uvidím co další knihy od těchto autorů.
welink
  14. 3. 2013, 21:41
Pro mě lepší než Hypnotizér, u Paganiniho smlouvy váhám, ale nakonec se rozhoduju pro plný počet. Líbí se mi otevřený konec a těším se, jak se bude příběh Joony Linny dál vyvíjet. Krátké kapitoly udržují napětí a zabraňují knihu po chvíli čtení odložit.