Jak být ženou

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-696-9

Host (2012) 978-80-7294-696-9 320

Nikdy dříve nebylo lepší být ženou. Máme volební právo, antikoncepci a od roku 1727 nás neupalují jako čarodějnice. Ale pořád ještě zbývá položit pár rýpavých otázek… Proč se od nás čeká, že budeme vyholené? Měly bychom chodit na botox? Opravdu nás muži vskrytu nenávidí? Jak máme říkat své vagině? Proč nošení podprsenky bolí? Proč se nás všichni ptají, kdy už budeme mít dítě?

Kniha Caitlin Moranové je famózní one-woman show, v níž autorka nestydatě vtipným způsobem deklasuje veškeré nároky, jež na moderní ženu klade společnost. Vážná zamyšlení nad náměty jako dospívání, práce či mateřství střídá neméně moudré glosování témat jako striptýzové kluby, celebrity nebo svatby. Caitlin Moranová zkrátka útočí na všechny zbytečnosti beroucí ženám drahocenný čas. Její kniha je nezbytným průvodcem současné ženy. (Založil/a: al-ma)

Caitlin Moran Caitlin Moran
*05.04.1975

alča87
  4. 6. 2013, 13:48
Vtipné a tak pravdivé. Řeší témata, která společnost vnímá jako tabu, ale patří k nám a jsou naší součástí. Sice nesouhlasím se všemy názory autorky, ale vážím si, že na sebe řekla i dost osobní věci, aby všem ukázala, že ženy jsou rovny mužům. A nejen to, mnohdy jsou silnější než muži. Doporučuji všem ženám i mužům (a nejen feministkám a feministům). JSEM FEMINISTKA! :)
barbiegrrrl
  21. 5. 2016, 18:15
ŽENYální. Při čtení jsem měla pocit, že asi devadesát procent toho, co píše, mi Caitlin vytahuje rovnou z hlavy. Samozřejmě, že ne se vším souhlasím a ne vše o čem píše jako o zásadním problému, mne opravdu trápí. A určitě nemám v plánu ochutnávat menstruační krev, protože si nemyslím, že by mě to něčím obohatilo, spíš by mě to připravilo o aktuální obsah žaludku. Nepotřebuju si stoupat na židli a řvát JSEM FEMINISTKA, protože jsem nikdy neměla problém tohle veřejně přiznat i když se na mě kvůli tomu dost lidí dívalo pohrdavě, ale věřím, že spoustě lidem by to prospělo, tedy hlavně ženám. Přála bych si, aby si tuhle knihu přečetlo co nejvíc žen (a klidně i mužů, když budou chtít), aby konečně pochopily, že feminismus není sprosté slovo a že feministka není ekvivalentem ošklivé, zhrzené bláznivky, která nenávidí muže, jak si bohužel mnoho lidí (často žen) myslí. Nebýt prvních feministek, tak ženy dodnes nemají ani volební právo a spoustu dalších věcí, které dnes považujeme za samozřejmost. Nerada bych, aby byl tenhle komentář jako nějaká agitka, ale ještě zbývá říct jaká ta kniha vlastně je. Je vtipná, povzbudivá, plná zábavných historek z autorčina života a naprostá většina žen se v ní alespoň částečně najde. Doporučuju.
S.monika
  24. 5. 2015, 10:07
No přečtení knihy musím souhlasit a jsem feministka! Autorka mě krásně potěšila, říká věci nahlas, tak jak jsou a nedává jim nějaký obal.
wendieta
  2. 3. 2015, 18:42
Moc povedená kniha. Některé úvahy a citáty autorky by se měly nechat vytesat do kamene :-) Oddechovka a přitom k zamyšlení. Několikrát jsem se i od srdce zasmála.
nana
  17. 5. 2014, 13:42
Ano, feminismu je tam občas trochu moc, ne se vším mohu souhlasit, rozhodně nemám potřebu pojmenovávat svá prsa a svou vaginu, ale kniha je opravdu skvěle napsaná a její autorka je tak vtipná a inteligentní, že bych si přála být jednou z jejích kamarádek... :)
aubergine
  22. 5. 2015, 13:52
Tak můj dojem z knihy není tak pozitivní jako u ostatních, co sem zatím napsali komentář. Chvilkami se mi kniha líbila (například kapitola Jsem zamilovaná! mi přišla skvělá, protože mám kolem sebe dost žen, které ve vztahu trpí a mají z toho dobrý pocit), ale celkově se mi to nelíbilo. Autorčiny názory mi přijdou šokující možná až za každou cenu (ale těžko říct, co z toho měl být vtip - například chci mít syna homosexuála, kapitola o potratech) a nemůžu se s nimi ztotožnit. Ale je to jen můj dojem a další knihy od C. Moran vyhledávat nebudu. Musím uznat, že některé pasáže byly vtipné, ale celkově kniha nesplnila moje očekávání.
GODZILA
  5. 5. 2013, 13:00
Tak tahle kniha mě vtáhla od začátku čtení, je to pravdivá bible pro všechny ženy, prostě základy feminismu..Je vtipná, inteligentní, naučná a schopná...
Kristýna de Brno
  1. 8. 2016, 16:16
Bravo! Tohle je ONO, úžasně lidský feminismus bez dogmat a bez patosu, takový, o kterém se nejen mluví, ale hlavně se žije. Jestli vás ani tato kniha nepřesvědčí o tom, že "feminismus" není sprosté slovo, tak už vás asi nepřesvědčí nic. Ale ona vás přesvědčí, věřte mi.
Skvělá kniha. Čtivá, vtipná, chytrá, a hlavně neskutečně pravdivá. Nemusíte s Caitlin ve všem souhlasit, důležité je ale to, že "you can be whatever you want - so long as you're sure it's what you actually want." Což si často neuvědomujeme, i když to zní triviálně. A to poznání je osvobozující. Vážně, tahle kniha by se měla dostat na seznamy povinné literatury pro mládež. Pro dospělé. Pro všechny.
Smilty
  31. 3. 2015, 17:11
Velmi vtipné, dojemné a chytlavé čtení. :-) Více takových knih. Caitlin Moranovou bych vážně chtěla jednou potkat a pokecat s ní. :-)
petrusak
  29. 3. 2014, 16:39
Vtipná kniha s optimismem. Jen ten feminismus byl občas až příliš, což je ale jen můj názor. Každopádně za přečtení stojí, oddechovka.