Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Podtitul: Skutečný příběh o návratu z pekla prostituce a drog

Originální název: In My Skin: A memoir
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-421-5

Jota (2006) 80-7217-421-5 284

Autobiografický příběh mladé Australanky, z které se stane regulérní "feťačka". Heroin opanuje celý její život. Odcizí se rodičům a kvůli krádeži ji vyhodí z práce. Život mladé ženy se točí už jen kolem jediné věci - kde sehnat peníze na "šleh"? Ocitá se jako nezkušená prostitutka na ulici, rychle se však novému "životnímu stylu" přizpůsobuje. Po čase stoupá po profesionálním žebříčku - z ulice odchází, začíná pracovat jako lepší prostitutka v honosném pánském klubu. Občas se pokouší závislosti zbavit, léčí se v odvykacím centru, ale droga je vždy silnější než ona. Navíc musí pracovat, aby zajistila peníze na drogy i pro svého závislého přítele. Život v bludném kruhu. Kate se z něj však po mnoha letech dokáže s pomocí rodiny a přátel vymanit, je zase "čistá" a odjíždí do Evropy začít "nový" život. Velmi upřímná autobiografie dívky, která se kvůli drogám dostane až na samé dno. (Založil/a: Luczynka)

Kate Holden Kate Holden
*1972

Florence
  14. 3. 2014, 19:04
Moc zajímavá kniha, která mě doopravdy zaujala. Četla jsem už pár podobných, a tato se řadí mezi ty, které mě bavily nejvíce. Na "My děti ze stanice Zoo" to samozdřejmě nemá, ale i tak mě osud této ženy zasáhl.
Mike
  27. 7. 2011, 15:17
Tato kniha se mi četla pěkně a řadil bych ji mezi ty lepší knihy, které se zabývají problematikou drog. Na jednu stranu mi dívky bylo líto, na druhou si za všechno mohla sama. Velice mě bavil naturalistický život prostitutky a myslím, že by si tuto knihu měla přečíst každá kurtizánka a zamyslet se nad tím, co vlastně dělá a stojí jí to za to. Možná to na některé zapůsobí tak, že začnou řádit ještě víc. :D Každopádně se chystám na pokračování a jsem velice zvědav, jak si Lucy povede v Itálii. :)
Kodama
  1. 12. 2010, 20:31
Už po přečtení prvních stránek, si mě tato kniha přitáhla svou osobitostí a snad i nějakým zvláštním soucitem, které ve mě její čtení vyvolávalo. Nemůžu se však zbavit pocitu, že s přibývajícími kapitolami (hlavně v poslední třetině knihy) celá ta dramatičnost a upřímnost příběhu jaksi "zamrzá" :-/ Na jednu stranu před autorkou hluboce smekám, že po deseti letech závislosti dokázala přestat a k tomu ještě napsat knihu,.. Na druhou mě ale trochu mrzí,že se víc nepověnovala podle mě tomu nejzajímavějšímu, a to podle mě samotnému vyabstinování. Vlastně to na mě zapůsobilo tak, jako by jí to vlastně nečinilo žádný větší problém. Že vlastně deset let si denně 3x šlehat do oběhu heroin a pracovat jako profesionální prostitutka v bordelu, nemusí být zase až tak špatný dobrodružství :D
TerezaDou
  3. 6. 2014, 16:30
Jelikož jsem knih o drogové tématice přečetla dost, tato se řadí mezi mé méně oblíbené, spíš je to popis života v roli prostitutky, popisy jejích sexuálních zážitků, popisy mužů se kterými spala, popisy bordelů ve kterých dělala.
Vlastně kniha ani o drogách moc nebyla, spíše ze začátku, postupně z knihy vyprchávaly.
I tak se mi kniha četla poměrně dobře, ovšem znám lepší.
Kateřina Habigtová
  20. 6. 2014, 13:04
Mě se kniha moc líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Začátek by chtěl trochu vylepšit podle mě, ale pak kniha dostane spád a je vynikající.
Thom González
  10. 8. 2012, 11:37
Dobře se mi to četlo,ale nevím zda si koupím pokračování.Takže asi tak :-)Před tímto kouskem jsem četl Memento a to mě zasáhlo mnohem víc
McFly
  28. 5. 2011, 13:24
90% za nudný začátek, který mi připadal jako bych ho už někdy četl. Nastěstí pak příběh dostal spád a jedinečný pohled. Určitě si přečtu i pokračování.