Zničená

Originální název: Brisée

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-410-X

Jota (2006) 80-7217-410-X 144

Autentický příběh francouzské muslimky, která se domnívá, že chce-li být šťastná, musí najít své kořeny a žít v souladu se svým náboženstvím. Odstěhuje se proto do jednoho z arabských emirátů Dubaje, aby tam nalezla klidný a naplněný život, o němž sní. Stane se však obětí znásilnění, a když se pokouší domoci spravedlnosti, je zatčena a v souladu s muslimským právem šaríja uvězněna za "mimomanželské sexuální styky". Na vlastní kůži tak poznává, jakým peklem může být život v zemi, kde ženy nemají žádná práva. S pomocí francouzských přátel a příbuzných se jí nakonec podaří vycestovat, aby mohla podat toto otřesné a živé svědectví. (Založil/a: Luczynka)

Dominie
  5. 2. 2015, 20:07
Takovéhle témata mám ráda, ale knížka mě vůbec nebavila.. Nejvíc mě nudilo několik desítek stran o historii Dubaje a podobně.. to mě fakt znudilo a odradilo od dalšího čtení, no nakonec jsem to přelouskala.