Nájezdníci

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Egmont - 2012
ISBN: 978-80-252-2391-8

Egmont (2012) 978-80-252-2391-8 416

Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období. Během něj budou mít spoustu času vymyslet nějaký plán. Dokážou ale najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s Havranem a jeho posádkou zákeřných zabijáků a hrdlořezů? (Založil/a: Snicketka)

Ann-K.
  30. 5. 2013, 9:33
Musím přiznat že tohle je knížka, kterou jsem od Flanagana četla nejdýl. Skoro dva týdny. Samozřejmě zajímavá zápletka a děj, ale ne tolik jako u ostatních jeho knížek. Podle mě by se to dalo shrnout do 100 stránek. Ale stejně se těšim na další díl :)
honzik10
  26. 3. 2014, 15:23
Tento díl byl hodně podobný prvnímu,ale bylo tam více akce,což způsobila určitě bitva a zápletky s piráty. Musím pochválit autora za děj, který napsal tak,že vtáhne do děje a nepustí.Teď čtu Hraničářovo učně 1 a opravdu se čtením velice nerad přestávám.
Čikitka
  18. 11. 2012, 20:11
No podle mého nic moc... teď už z vody opravdu trochu vaří a já doufala, že to bude nějak pokračovat... - alespoň mě to tak připadalo - ale celou knihu se tam nic nedělo a na dalších 150-ti stranách byla neuvěřitelně vleklá a zdlouhavaá bitva.
Janice001
  15. 9. 2014, 20:55
Zatím nejslabší kniha od Johna Flanagana. Začátek byl dobrý a konec byl úžasný. Jenže střed knihy byl protáhlý a zdlouhavý, proto 80%. Podle mě, kdyby se střed knihy zkrátil a dlouhé vysvětlování a popisování by se vynechalo, kniha by byla na 200% ze sta.