Osud, svoboda a duše

Podtitul: Hledání smyslu života

BETA Dobrovský - 2012
ISBN: 978-80-7306-510-2

BETA Dobrovský (2012) 978-80-7306-510-2 168

Hledání smyslu života a jeho naplnění, to je hlavní téma další sbírky promluv mistra Osho. V jednotlivých kapitolách se zaměřuje na otázky jako: Existuje duše, a pokud ano, co to je? Jak najít svou pravou podstatu? K čemu slouží představa o karmických životech? a mnohé další. Osho zaměřuje naši pozornost do hlubin nitra, do klidu a ticha věčného vesmíru, jehož jsme součástí, ale v každodenním shonu si většinou neuvědomujeme, že bychom měli poznávat sami sebe a objevovat vlastní duši. Není to nová cesta, je to návrat k přirozenosti a ke svobodě, po níž každý touží. Tomuto návratu však předchází hledání a zkoumání, které není založeno na abstraktní víře, ale pouze na osobních prožitcích. A moudrý Osho je vždy ochoten nabídnout úžasnou inspiraci a pomocnou ruku. (Založil/a: al-ma)

Osho Osho
*11.12.1931 - †19.01.1990

Blueberry
  10. 7. 2014, 14:29
Lze k Oshovi něco napsat? Snad jen to, že jeho knihy jsou spíše jako básně. Nelze je vnímat myslí, přijímání musí přicházet jinudy, jenom pak totiž jste schopni naslouchat jemným rytmům a rýmům, jenž jsou v nich obsaženy.