Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Cena vítězství

92%
5 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Cena vítězství
Autor:
Originální název: Cena vítězství

Nejnovější vydání:
Naše vojsko - 1968
Počet stránek: 264
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Naše vojsko (1968) 264

Další kniha Oty Pavla, tuto tvoří převážně jeho novela Dukla mezi mrakodrapy, dál je tam:
Vývrtka smrti
Salto nazad
Poslední zápas Františka Kloze
Výstup na Eiger
Plná bedna šampaňského
Dva bratři
Jak to tenkrát běžel Zátopek
Když ti to nejede (Založil/a: Edgar)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LadyEsik
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 6. 2011, 8:56

Další kniha Oty Pavla, tuto tvoří převážně jeho novela Dukla mezi mrakodrapy, dál je tam: Vývrtka smrti, Salto nazad, Poslední zápas Františka Kloze, Výstup na Eiger, Plná bedna šampaňského, Dva bratři, Jak to tenkrát běžel Zátopek, Když ti to nejede.

Líbí se mi, že v knize jsou i fotky.

(c) Obsahy, spoiler:

Dukla mezi mrakodrapy - má to 115 A5, opět bravurně a čtivě napsáno. Je to o fotbalovém mužstu Dukla, kteroé Ota Pavel doprovází do New Yorku, kde bojují o medaily. Seznamuje se tak s nimi, a pak píše o všech členech (současných i prvních), o vzniku tohoto klubu, o jejich prohrách i vítězstvích ... taky pěkně píše o tom, jak jsou Češi v zemích přijímání, nejdřív záporně, protože jsou neznámí, pak kladněji a kladněji, když vítězí, až už je přemlouvají, aby přijeli. Taky, jak se na ně chodí dívat Čechoameričané, co se do Ameriky přestěhovali, dívat se, jak cvičí v parku.

Plná bedna šampaňského - Souboj v házené. Napětí, hra, boj. A za vítězství plná bedna šampaňského :)

Salto nazad - Tato povídka je velice, velice dobrá :) O nejlepší gymnastce ČR, která si musela vybojovat zlatou medaili na olympiádě. Byla sice úžasná, ale neuměla salto nazad, cvičila to v tělocvičně pořád dokola, ale měla blok. Trenér na ni křičel, i ji podporoval, ale nic nepomohlo. Salto nazad musela udělat, aby dostala medaily, navíc ho každý čekal ... nikdo, kromě jejích blízkých a spolugymnastů nevěděl, že salto nazad neumí - a její první salto nazad se jí povedlo na té olympiádě, dokázala to ... aniž by někdo věděl, že je její první :)

Jak to tenkrát běžel Zátopek - Dlouháá reportáž o Zátopkovi. Moc pěkná. O tom, jak dřel jak největší dříč, aniž by měl talent, o jeho úspěších v cizině, o něm ... pěkné :)

Dva bratři - Povídka o tom, jak se rozdělila rodina, jeden bratr hraje za hojekový tým český, druhý v Kanadě - jednou se potkají, mají spolu hrát zápas. Řeší se tam, že ten z Kanady by se chtěl vrátit, ale už nemůže, maminka na něj vzpomíná, kdo v zápase vyhraje ... jak byli postaveni bratři proti sobě.

Vývrtka smrti - Povídka o letci, který chtěl vyhrát letecký závod, předváděli různé otočky apod. Vývrtku smrti spousta lidí nepřežila, ale on ji udělá.

Výstup na Eiger - tak tato reportáž se mi vůbec nelíbila, sama o sobě je skvělá, ale četla jsem podobnou, kde byli ale dva Němci, které pak shodili dolů ... zdá se mi, že je to úplně to stejné, ale upravený, což neodpovídá faktům, které prý Ota Pavel píše. Je fakt, že jsem to četla tuším v Poháru od Pánaboha, a tam jsou vymyšlené povídky, ale přesto se mi tato úprava nelíbí.
Je to o dvou horolezcích, Češích, co i přes nebezpečí se snaží dobít vrcholu Eigeru.

Poslední zápas Františka Kloze - Podle mě opět trošku smyšlené, i když ten člověk určitě existoval. Je to o mladíkovi, co sportoval, pak šel do války, nevím, jestli v ní nebo někde jinde, ale byl postřelen. Nohu mu měli amputovat, ale on nechtěl, protože hrál fotbal a byl slavný. Zmítal se v horečkách, v kterých si vybavoval svůj nejlepší zápas (což asi nemohl Ota Pavel vědět), potom už bylo pozdě, umíral na infekci a stále v duchu hrál ten zápas, který vyhrál - a pak zemřel.

Když ti to nejede - o cyklistovi, co jede Závod míru, chce to vzdát, ještě povzbuzuje svého kamaráde, který by to měl raději vzdát, ale kvůli němu jede ... myslím, že to nakonec zvládne. Takže boj sám se sebou.