Milenci oddané manželky

Milenci oddané manželky

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4893-3

Moba (2012) 978-80-243-4893-3 224

Rozhovor s kamarádkou v předvečer oslav zlaté svatby natolik rozrušil Irmu Lánskou, že nemohla usnout. Dvakrát rozvedená a třikrát vdaná Irmina kamarádka se jí a Miroslava Lánského žertem zeptala, jak se jim podařilo spolu vydržet celé půlstoletí. Irmin manžel odpověděl, že pro muže je důležité mít tak oddanou ženu, jakou je Irma, a že oddanost je pro manželský život důležitější než věrnost. Když Irma konečně začala usínat, zaslechla zvonění u dveří. Za nimi stála její dávná láska, teď světoznámý matematik. Když matematik odešel, postupně během noci Irmu navštívilo dalších deset jejích bývalých milenců - zemědělský inženýr, bývalý manžel Irminy spolužačky, světoznámý chemik, tlumočník, disidentský spisovatel... (Založil/a: lera)

Jitka.Mimi
  19. 5. 2015, 14:56
Dlouho se mi nestalo, že jsem nedočetla knihu do šťastného či špatného konce, ale opravdu mě děj nezaujal a nenadchl. Už ten začátek, že manželský pár, o kterém píše redaktorka článek a má jim být asi 80 let a redaktorka popisuje jejich přátelství slovy jako by všem bylo max.35 let mi moc reálné nepřipadá.