Řada nešťastných příhod 2: Temné terárium

Řada nešťastných příhod 2: Temné terárium Originální název: A Series of Unfortunate Events, Book the Second: The Reptile Room

Egmont - 2001
ISBN: 80-7186-619-9

Egmont (2001) 80-7186-619-9 201

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

Pro čtenáře od 6 let. (Založil/a: winsome)

prkali
  9. 6. 2016, 16:40
Existují dva základní projevy panikaření: V prvním případě se dotyčný ani nehne a nedokáže ze sebe vypravit jediné slůvko, v druhém případě je naopak v neustálém pohybu a blábolí, co mu slina přinese na jazyk. Pan Poe se rozhodl pro druhý projev. Klaus a Sunny ho nikdy předtím neviděli pobíhat sem a tam tak rychle ani mluvit tak vysokým hlasem.
"Proboha!" vykřikoval. "Jémináčku! Dobrý bože! Milosrdný Alláhu! Prokristapána! Ježíšmarjajozef! Propánajána! Pánbůh s námi!"
A mezitím: "Nesahejte na ni! Chyťte ji! Pojďte sem! Jděte pryč! Nehýbejte se! Zabte toho hada! Nechte ho na pokoji! Dejte mu nějakou potravu! Jen ať ji nekousne! Odlákejte toho hada! Pojď sem, hádečku. Nech to dítě, potvoro!"
tolik úryvek z knihy. Uryla bych ráda více, ale nemohu. Jsem otřesena. ... Vím, kdo je hrabě Olaf! ... Vloudil se do mé rodiny ... Chcete vědět, milé děti, jak to vím? - Poznala jsem to podle stavu jeho pokoje (který je v knize podrobně popsán na str. 141)!
kajas1993
  21. 8. 2012, 18:23
Ach jo, strýčka Montyho jsem ze všech pěstounů sourozenců Baudelairových měla nejradši, jenže opět zasáhla nešťastná příhoda (čti Olaf) :(.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 16:08
Temné terárium bylo pro mě něco jako potvrzení, že jsem vstoupila do skvělého vlaku. Vlak se pomalu rozjíždí a příběh nabíhá na obrátkách. Zbožňuju Sunny a strýčka olafa, moje dvě nejoblíbenější postavy z celé série.
Andulka
  11. 2. 2011, 20:10
Po prvnim dile jsem se vrhla i na druhy. A zadne zlepseni. Na muj vek az prilis pohadkove (coz ovsem pochopitelne nemuzu vycitat knize pro deti), nicmene nadale pak bez napadu. Dalsi dil cist jiz radeji neplanuji.
Flynn
  3. 11. 2011, 9:27
Po delší době jsem si řekl, že bych si mohl lehce oprášit angličtinu. Rozhodl jsem se tedy přečíst si nějakou lehčí četbu v tomto jazyce. Volba padla na 2. díl Baudlerových sirotků. Po prvním díle, který se mi líbil (moc se mi líbil i film), jsem se do toho pustil. Angličtina příjemně jednoduchá a čtivá. Černý humor taky seděl. Ovšem příběh byl jednoduchý a veškeré patálie jsou založeny na tom, že dospělí se chovají jak blázni a nevěří ani slovo třem dětem. Vím, že je to kniha pro děti, ale i tak mě to hrozně štvalo. Další díl už asi nezvládnu. Pokud by se totiž i v dalším díle opakovalo to, že na naléhání tří dětí nikdo neslyší a každý je upozorňuje, aby neskákaly do řeči, tak to už bych asi nerozdýchal :o)
tondavon
  29. 4. 2011, 3:18
Defakto to stejné jako Řada nešťastných příhod 1: Zlý začátek, i tak je Temné Terárium skvělá kniha, která mě velmi pobavila. Začátek desáté kapitoly, kde autor pojednává o pohádkách (Červená Karkulka, Pozor Vlk!), je to nejvtipnější, co jsem za poslední dobu četl.