Amatéři

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3686-5

Knižní klub (2012) 978-80-242-3686-5 384

Právnické firmě Finley & Figg na chicagském předměstí se nedaří zrovna nejlíp. Má bídnou a pochybnou klientelu a její stárnoucí majitelé zoufale vyhlížejí ten jeden „velký případ“, na němž zbohatnou, aby mohli odejít do penze. A pak se jim do života doslova vpotácí David Zinc. Mladý a výkonný absolvent Harvardu, který jednoho dne ráno dostane cestou do velké právní firmy, kde dře do úmoru, záchvat úzkosti. Uteče a shodou okolností se octne v kanceláři Finleyho & Figga právě ve chvíli, kdy se Wally Figg rozhodne zažalovat obří farmaceutickou firmu za údajné poškození zdraví jistým lékem. Společně s Davidem se pouštějí do velkého procesu, ač Wally stál před soudcem jen párkrát v životě. A proti nim vyrukuje korporace se zástupy renomovaných obhájců… (Založil/a: lera)

QUASTER
  31. 1. 2013, 20:18
Není to klasický Grishamovský thriller,ale bavil jsem se jako u těch jeho nejlepších.To,jak pracují právničtí nýmandi,jak žalují farmaceutický gigant je nejen zajímavé,ale hlavně vtipné.A při tom všem sledujeme běžný provoz jejich pidifirmy,kterou tvoří dva postarší právníci, svérázná sekretářka,firemní pes a čerstvá posila-vyhořelý právník s titulem z Harvardu.Doporučuji.