Obnažená

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-677-1

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-677-1 344

Romanticko-erotický román První část ohlášené série Crossfire Je možné, aby dva emocionálně labilní a minulostí poznačení lidé, jimiž jsou milionář Gideon Cross a mladičká Eva Tramellová, navázali vztah – a udrželi si ho? Hluboké citové pouto mezi nimi sice vznikne, je však natolik zvláštní, že v jistých momentech se jejich vztah dá přirovnat k boji kdo s koho. Často je před rozchodem zachrání jen tělesná touha, protože jeden druhého až démonicky přitahují. (Založil/a: lera)

VerenaLord
  30. 11. 2013, 23:59
No nemůžu si pomoci, první díl série Crossfire je docela ucházející pro velmi nudné a dlouhé cesty vlakem. Ale jinak - kniha je pro mě nudná, nezajímavá a dost dobře odhadnutelná předem - sex, problém, hádka, sex, problém... Tolik propíraná, ale přesto k ničemu.
Pend
  1. 5. 2013, 17:47
Erotika je přítomna od první do poslední stránky, hlavní hrdinové nemyslí nebo nedělají nic jiného než sex. Je s podivem, že jeho firma dosud nezkrachovala, když Gideon myslí jen na Evu. Erotické scény jsou pro mě spíše pornografické.
estrellita
  20. 11. 2012, 8:47
Knihu jsem přečetla za dva dny, čtivá určitě je.....ale místy příliš povrchní, ve srovnání s Fifty Shades opravdu slabá.....závěr mě zklamal totálně, sexu tam je snad víc než ve zmiňovaných Padesáti odstínech šedi........příběh jako takový mě za srdce nevzal...
Lucianna
  2. 6. 2015, 21:25
Nebylo to tak špatné, jak jsem si původně myslela. Zase jsem četla srovnávání 50 odstínu x Obnažená, ale zase naprosté protiklady. Byli tam zmíněné pouta a biče, ale nikdo je nepoužíval, byla tam zmíněna dominance a sub, ale nepřipadalo mi, že to je takový vztah. Spíš bych řekla, že je to o žárlivosti těch dvou.
Adri-Anna
  14. 9. 2013, 15:48
Tak hlavní hrdinové jsou značně narušené osobnosti :-D ...ale aspoň nejsou tupé, jako v jiném nejmenovaném bestselleru ;-) Občas tam řeší zbytečnosti, ale těch zajímavějších stránek je tam přece jen víc.
Jedna z těch lepších erotických knih :-) co můžu doporučit.
Nnelly
  19. 6. 2013, 22:16
je to dospělejí než Fifty Shades, reálnější (jak taková kniha reálná může být) a má to děj... je tam i velký potenciál ohledně obou charakterů (i když Gideon je Christian Grey přes kopírák) a hlavně tam není nezkušená, hloubá, iritující Anastasia Steelová a její nezkutečně stupidní vnitnří bohyně, ovšem ten sex je fakt všude a pokaždý stejný, takže má člověk chuˇ%t ty scény přeskakovat (no, to už měl ostatně i v drhém dílu Padesáti odstínů) a je to hrozná škoda... Sylvia Day očividně psát umí, ale než aby používala mozek, radši napsala variaci na Fifty Shades, která dopadla průměrně, co se červené knihovny týče, a vysoce podprůměrně s ohledem na jiné žánry. Smutný.
Veronika
  24. 3. 2015, 13:16
Zle. Tak zle ako to len môže byť. Nemám žiadne "valní mínění" o Fifty shades, ale oproti tomuto mi tiene prídu ako majstrovské dielo. Jediným plusom tejto knihy je to, že konečne tu nie je mladá, hlúpa, naivná a neskúsená panna; ale len mladá, hlúpa, naivná a skúsená baba. Dej neuveriteľne predvídateľný, počas čítania človek nezažíva žiadne emócie, iba tupo číta. A všetko to je ako cez kopirák. Dúfam, že na konci celej "ságy" ešte nešťastnou náhodou otehotnie a bude to. Ani ma nehne pustiť sa do dvojky a dúfam, že s tými to brakmi už končím. Zle. A to vyzeralo veľmi nádejne... asi prvé štyri strany. Tak jedna hviezda aspoň za to.
Lalaine
  30. 1. 2014, 10:52
Další rádoby erotická kniha. Když jsem si ji půjčovala, myslela jsem, že to bude opravdu něco jiného. ;-) Myslím, že dnešní "erotické romány" nejspíš ze své četby vynechám. ;-)
Pořád stále se opakující motiv:
1) mladičká holka a bohatý (v tomto případě to autorka přehnala s nejbohatším mužem světa)
2) úžasný sex vs. něco se stane a vztah upadá(žárlím na ni, proč si mi to neřekl? proč mi to vůbec nechceš říct? ... objevila jsem jeho sexuální pomůcky, pomooooc!)
3) alespoň jeden z hrdinů trpí nějakou poruchou a chodí k psychologovi - zase to autorka přehnala a... oba dva hrdinové byli zneužívaní x let a skočí na to hned po tom, co on jí řekne, že jí chce...) PŘEDVÍDATELNÉ!
4) žena má víc orgasmů než chlap... Neuvěřitelné! Ano, chápu, že autorka píše, o čem ženy vlastně sní a chtějí, ale... tohle je moc...
5) druhé kolo sexu hned po 2 minutách a několikrát denně... to si dělá autorka srandu, ne? Ty dva museli být sexuální mašiny!
6) žádný děj... jak charakteristické pro takové "bestsellery". Kdyby příběh tímhle dílem skončil, nestalo by se absolutně nic. Proč číst druhý díl?

O překladu se snad ani nevyjadřuju. Nevím, jak ostatní, ale "úd, vulva, aj." mi do textu moc nesedí. Kdo dneska vůbec říká penisu úd?!
Nemluvím i o chybách - špatné korektuře. Některá slova se ve větě opakují za sebou nebo jsou zpřeházená písmenka.
ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI! (max. jako záchrana, když nemáte něco lepšího a to i ty skripta jsou zábavnější)
Evelýny
  21. 3. 2015, 19:17
Podoba s ,,Padesáti odstíny" tu bezesporu je. Mně se však docela líbila psychologická zápletka, bohužel její zpracování je však opravdu slabé, takže celkový dojem tak nějak zůstal v kurníku. Na konci jsem si říkala, zda se autorka z té svojí sexuální flustrace aspoň vypsala. Některé pasáže jsou ale fakt vtipné, řešení konfliktů zajímavá, takže z mého pohledu škoda takového povrchního zpracování.
moonchild
  12. 11. 2013, 16:27
Jedna z nejromantičtějších a nejerotičtějších knih nového tisíciletí.Práva se prodala již do 34 zemí..
svenny
  27. 6. 2013, 1:14
Kdyz si v recenzi prectu, ze jde o eroticky roman, necekam zadne zazraky stran pribehu. Co bych vsak u knizky oznacene jako ROMAN cekal, je nejaka zapletka. Jakakoliv. Aspon malinkata. Tady neni vubec zadna. Ani naznak.
Cekal jsem, ze hrdinove budou aspon resit nejaky problem (nejaky gauner se snazi obchodne znicit Crosse a Eva mu to pomuze vyhrat, napr.), to tu taky neni. Jedine, co se v cele knizce deje je to, ze se s periodou asi tak 4-6 dni rozchazeji a zase davaji dohromady Cross s Evou a to z duvodu, ktere jen potvrzuji autorkou neustale naznacovanou dusevni nevyrovnanost. (Tem, co se do me ted pusti, ze to je prece ta zapletka, doporucuji precist si nejakou poradnou knizku.) Kdykoliv se na obzoru objevi nejaky naznak, ze by mohlo jit aspon o vedlejsi zapletku, je vzapeti zadupan do zeme, pripadne opomenut a nevyuzit.

Z druhe strany - kdyz to ma byt eroticka knizka, cekal bych neco erotickeho. Misto toho jsou eroticke sceny na urovni podradnych porno-povidek pro chlapy, s jedinou obmenou - zena tu ma v prumeru vic orgazmu nez chlap. Koneckoncu proc to popisovat nejak umelecky s vyuzitim predstavivosti ctenare, kdyz se to da napsat jako ucebnice biologie, specialni edice v predmestskem zargonu :-/
Je to smutne, ale lepsi eroticke sceny maji ve svych knihach i spisovatele sci-fi. Sice ne v takovem mnozstvi, ale zato se to da cist.

Shrnuti: Tento eroticky roman je vsude prezentovan jako bestseller. Za sebe muzu, rict, ze to neni ani eroticky, ani roman, ani bezceler, ani bezpetrzel, je to 400 stran promarneneho papiru s pribehem hluboko pod urovni telenovel.

Uvaha na zaver: Jelikoz to neni poprve, kdy jsem se spalil pri cteni reklamou vyzdvihovaneho "bezceleru", zajimalo by me, kdo muze za to, ze jsou posledni dobou tak propagovane takove braky jako je tohle, 50 odstinu nebo Hunger Games (tady pozor, i kdyz si stojim za tim, ze HG nejsou dobre knizky a znova bych je necetl ani za penize, porad je to o mnoho urovni vys nez tahle Obnazena bida ducha).
kklepkaa
  20. 9. 2013, 19:00
Kniha se četla dost rychle. Bohužel to je asi jediné pozitivum na tom všem. Dost jsem z toho cítila Fifty shades... autorka se nejspíš inspirovala. V podstatě žádný děj. Hlavní postavy na pěst a už druhý popis soulože začne nudit. Musím ale uznat, že tam bylo pár povedených vtípků. Ty bych bohužel spočítala na prstech jedné ruky a na 344 stránek je to sakra málo. Pokud jste to nečetli, o nic jste nepřišli. Ještě si hodně rozmyslím, zda se podívám na pokračování.
GODZILA
  2. 9. 2013, 9:48
tahle erotikou nabitá kniha mě fakt dostala a myslím, že ji můžu každému doporučit...já to měla za 3 dny přečtené
racice3
  17. 6. 2013, 21:10
Tato kniha mě zklamala, přečíst se sice dala snadno, ale místo, abych se tetelila vzrušením, tak jsem se často musela nemístně řehtat..Navíc je kniha prakticky bez příběhu a bez něj mě nemůžou nadchnout ani sebelépe popsané sexuální scény, kterých je tam habaděj (i když nevím, zda sebelépe popsaných). 50 odstínů šedi byla alespoň eroticky dráždivá pohádka, ale toto nevím co je. Tohle je snad holý sex mezi 2ma hlavními představiteli,kteří mají nějaký problém z minulosti, ale autorka je velmi skoupá a nechce ho prozradit, raději se soustředí na ten sex sex sex mezi nima v přítomnosti, aniž by se to někam pořádně sunulo a člověk byl napnutý- vzrušený, at´ už z jakéhokoli důvodu.
martinexa
  8. 2. 2013, 10:47
Začátek byl slibný, ale potom. Co to jako má být. Všichni se tam chovají jako idioti (pardon za ten výraz, ale je to tak). Hlavní hrdinové mají oba povahu, že bych jim sekla. Neustále se hádají a řeší úplné zbytečnosti. Hrdinka furt utíká a on jí furt nahání a říká, že bez ní nemůže být. A její kamarád Cary s kterým bydlí? Ten mě naštval úplně nejvíc. Miluje Treye a spí s jinými. Co to sakra je? Autorka si ze čtenářů dělá srandu. No, ze začátku se to podobalo 50 odstínům, ale pak se to úplně zkazilo. Škoda veliká! No, jsem zvědavá na druhý díl. Modlim se, aby to autorka zase úplně nezkazila.
Janicza
  25. 8. 2014, 16:08
Knihu jsem přečetla opravdu rychle. Po několika prvních stránkách jsem byla docela nadšená z toho, jak čtivá kniha je, že příběh není o naivní holčičce, ale pak přišlo zklamání.
Je to pořád o jednom a tom samém, mladá čerstvě vystudovaná Eva si sežene boží práci, kde hned začne se šéfem spolupracovat na veledůležitém projektu, a za hlavního šéfa má veledůležitého a nádherného mužského s takřka archaickým jménem. Na počátku mi i jejich vtipy přišly vtipné a když přišlo na erotiku tak i ta byla vzrušující, ale pak mě to začalo otravovat. Dočetla jsem to jen proto, že to byl nejsnadnější relax před spánkem, a taky že jsem byla zvědavá, jaké strašáky z minulosti má Gideon ve skříni, což jsem se stejně nedozvěděla, protože buď byla el.verze knihy, kterou jsem si stáhla neúplná, nebo to celé skončilo pomalu v prostředku věty.
Ziggy
  23. 2. 2014, 14:02
Můj druhý erotický román, po Padesáti odstínech šedi jsem si řekla, že by to chtělo kvalitnější a lépe hodnocenou četbu. Bohužel mě Obnažená zklamala. Nepřenesla jsem se přes neskutečnou antipatii ke všem postavám (hlavně matce Evy), nesympatický styl psaní a chyby v tisku a knihu jsem asi v polovině odložila, protože mě strašně deprimovala. V obavách z dalšího zklamání jsem sáhla po Božském bastardovi... ale to už je jiná recenze :-)
Lenka79
  19. 10. 2013, 13:58
Jako knížka pro odpočinek to jde. Musím přiznat, že mi přišla o trošku lepší než tolik vychvalované Odstíny. Byla pro mě malinko víc uvěřitelná (i když i tak byla dost nereálná), hlavní hrdinka nebyla tak naivní jako Anastazie v Odstínech. Podruhé už to číst nebudu, ale že bych nějak moc litovala, že jsem ji četla, tak to také ne. Rozhodně neurazí.
AnnaNawaro
  16. 3. 2013, 12:47
Takže právě sem Obnaženou dočetla. Líbila se mi doopravdy moc ale hlavně kvůli Gideonovi :) je úžasný na rozdíl od Evy, která je superlabilní slepice co uteče při každé pitomosti a všechno si moc bere. Jasně že má důvod (minulost) ale pane jo kolikrát sem Obnaženou zavřela a šla se uklidnit k počítači se vztekem jak je Eva hloupá. Pravda je že je to povrchní někdy až moc. Kdyby se vzal Gideon a dal do padesáti odstínů to by byla Ana určitě nadšená :)
tresnulka
  3. 3. 2013, 10:24
Knihu jsem přečetla asi za dva dny :D a to se u mě tak často nestává...Líbila se mi...Sice občas to bylo přehnané...ale na odreagování dobré :-)
welink
  1. 1. 2013, 17:39
Mě se to líbilo. Kniha je opravdu čtivá, moc jsem od ní nečekala, ale překvapila mě. Je pravda, že místy mi to přišlo dost podobné s Fifty Shades of Grey. Ale postupem jak jsem se dostávala dál a dál, tak už mi to tak nepřišlo. Na knize se mi líbí složité povahy obou hlavních postav. Těším se na pokračování, jen doufám, že se povede alespoň podobně jako první díl.
martinka28
  12. 10. 2013, 12:36
Větší vykrádačku jsem osobně ještě nečetla! Kdo jste nečetl 50 shades, budete rádi za lehce inteligentnější slátaninu podobného rázu. Hlavní hrdinka ale není stydlivá panna, co se bojí i pohledu blbečka Greye, za to má sama několik milionů na kontě a šrámy na duši z minulosti. Hlavní hrdina je stejně pitomý jako Grey až na to, že nemá sadomasochistické choutky (možná má, ale v prvním dílu se to až tak neprojevuje).
Al.Pou.
  8. 5. 2013, 9:45
Dějově to není nic moc úchvatného, ale to se u prvních dílů sérií stává. Ten příběh prostě musí nějak začít a gradovat to bude v dalších dílech. Sexu je tam opravdu hodně, možná až moc. Ale jsem ráda, že Eva nemá žádnou "vnitřní bohyni", která mě v Padesáti odstínech doháněla k šílenství
marr13
  11. 2. 2013, 19:11
Přečetla jsem obě knihy, jak 50 odstínů šedi, tak Obnaženou. Ani jedno není můj šálek kávy, ale nedá mi to, abych něco nenapsala. Oproti první knize (50 odstínů) je tato kniha vyzrálejší, tedy hlavní hrdinové mi připadají vyzrálejší.Oba mají své démony a nezávislost a mají co dělat aby se s novou situací srovnali.Když čtu tuto knihu, tak alespoň trochu přemýšlím,v 50 odstínech to nejde a E.l.James ještě z chlapa dominanta dělá nakonec blbečka a to doslova. Zde,alespoň v prvním díle, si zachovávají hrdinové důstojnost.Doufám,že mě druhý díl nesklame.
Přečtěte si obě série a pak si udělejte obrázek sami,ale jednoznačně je tato série dospělejší.
123.Iveetka
  15. 3. 2015, 18:45
Taková nenáročná erotická oddychovka, žádná výrazná zápletka. Děj není nudný, ale je hodně vážný. Postava Evy mi občas lezla krkem, ale to se tak někdy stane. :D Možná jsem čekala něco lepšího.
YellowOne
  8. 2. 2015, 19:22
Co to bylo za konec?!!! Absolutně neukončené... Začátek slibný, ale vývoj postav? Tragédie. Jediné dobré pasáže byly sexuální scény, ale bohužel i ty postupem času zevšedněly a byly nudné. :( Nevím zda mám číst druhou knihu, ale asi si ji nakonec přečtu jen kvůli tomu, že chci znát Giedonovu minulost.
lucipalka
  9. 1. 2014, 15:38
Je to napodobenina 50 odstínů , postavy mají sice trochu odlišné vlastnosti ale ve finále jsou si dost podobné. Knížka neurazí a co se týče čtivosti je fajn. Co se týče erotiky tak některé pasáže se opakují tak často že se dají tyto scény přeskakovat.Český překlad má hodně much, některé výrazy absolutně nevhodné a pobavila mě chyba už v poděkování :D kde překladatel považuje E. L. Jamesovou za muže.
evcik
  2. 12. 2013, 12:27
Erotické romány jsou v kurzu - zřejmě. Padesát odstínů jsem jako jedinou knihu tohoto žánru přečetla celou (2. díl už jsem musela zahodit) - obnažené se to podařilo už v prvním díle. Nedočetla jsem to a nijak mě to nemrzí. Záplatka v podstatě stejná jako v 50 odstínech. Chcete-li se vzrušit, pusťte si radši porno ;)
petulka79
  23. 9. 2013, 21:30
Za sebe musím říct, že se mi líbila o chlup víc než "Padesát odstínů", zejména proto, že se mi zdála i o chlup uvěřitelnější než... Velmi žhavé stránky se obešly i bez poutacích a jiných praktik, čehož si cením. Pořád, ale platí, že toto čtivo je potřeba bráti s velkou rezervou, zejména jako relax po večerech a nic víc v tom nehledat :-)
Rézinka
  31. 7. 2013, 22:36
Moc nechápu, proč si čtenářky/čtenáři stěžují, že je to plné sexu, když je kniha označená jako erotický román... Přečetla jsem si to, abych měla srovnání s Padesáti odstíny. |Sice nechápu, proč se takové knížky stávají bestsellery a ženy je považují za skvělé, ale budiž. Když po takto označené knize sáhnu, neočekávám, že bude mít hlubokou myšlenku. Takže za mě normálka - erotický román, podobná zápletka jako v Odstínech, Eva je o trochu menší naivka než Anna - prostě červená knihovna, americký sen. Na odreagování ideální.
bebla
  19. 5. 2013, 19:42
Kniha je opravdu čtivá, ale velmi mě zklamala. Jednak tím, jak je obšlehnutá podle Fifty Shades a jednak tím, že jsou v ní pravopisné chyby! Napočítala jsem jich snad 10 (proto dávám jen 40). Slepě jsem si koupila oba díly a lituji toho, vyhozené peníze, mohla jsem si koupit lepší kousky.
Markyy
  4. 3. 2013, 14:28
Knihu jsem přečetla za pár dnů.. Strašně se mi líbila! Podle mne je mnohem lepší než 50 odstínu šedi. Má skrytý příběh, oba hlavní hrdinové, Eva a Gideon, mají svá tajemství, která začínají odkrývat. Kniha sice skončila nenapínavě, ale přesto jsem si koupila druhý díl a udělala jsem dobře! Je mnohem lepší a propracovanější než první, nejde v něm tolik o sex, ale spíše se rozehrává děj, tajemství jsou postupně odhalována. Knihu obnažená mohu jen a jen doporučit !!!!!
deadgirl
  19. 2. 2013, 6:54
Musím súhlasiť s martinexa. Knihu som prečítala behom pár hodín a zo začiatku to vyzeralo naozaj dobre, ale všetko čo sa tam deje sa príliš rýchlo vyrieši. Najprv hlavný hrdina odmietal mať vzťah a behom niekoľkých strán zmenil názor. Hrdinka sa na niečo naštve a vydrží asi tak stránku a už je všetko odpustené. Tiež mi prišlo, že si z nás autorka robí srandu. Aj tak si však prečítam druhý diel, pretože stále dúfam, že autorka niečim ohúri.
soviczka
  24. 10. 2012, 20:57
Romanticko-erotický román??? Nezlobte se na mě, ale proti oběma (silně nesympatickým) hlavním hrdinům jsem i já to nejromantičtější stvoření široko daleko. A o erotice mám také dost odlišné představy. Kniha ve mně nezdravě často vzbuzovala pocit, že autorka vzala tou dobou velmi dobře se prodávající Fifty Shades of Grey, použila funkci ctrl + c a po ní hned ctrl + v... Po chvilce jsem přeskakovala už i ty tzv. erotické scény, protože bych se jinak unudila k smrti. Myslím, že díky tomuto "dílu" budu zase chvíli v knihkupectví obcházet police označené jako romány pro ženy velkým obloukem.