Řada nešťastných příhod 5: Strohá akademie

Řada nešťastných příhod 5: Strohá akademie Originální název: A Series of Unfortunate Events, Book the Fifth: The Austere Academy

Egmont - 2002
ISBN: 8071867489

Egmont (2002) 8071867489 243

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

Pro čtenáře od 6 let. (Založil/a: winsome)

kajas1993
  22. 8. 2012, 20:23
Malé Sunny jako sekretářky mi bylo opravdu hodně líto. Baudelairovi si aspoň konečně najdou přátele s podobným osudem. Pořád je co číst a napětí stoupá.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 16:14
Na scéně se objevují nové tváře a naši tři hlavní hrdinové se opět musejí poprat s hrabětem Olafem. Vadí mi jen trochu, že se mi z této knihy tak trochu vytratil humor. Ale opravdu jenom trochu.
Margret
  12. 11. 2011, 13:02
Více postav příjemně obohatilo děj. Tato kniha občerstvila nastupující stereotyp série a vyvolala opět napětí jaký způsob získání dědictví dokáže ještě Olaf vymyslet. I když již na začátku očekává čtenář, že v 5. knize ze 13 hrabě Olaf opět nebude dopaden, je ve čtenářích udržovaná zvědavost, jak uteče tentokrát.
tondavon
  20. 5. 2011, 14:25
Na Řadě nešťastných příhod je nejobdivuhodnější to, že i když čteme pokaždé to samé (nový opatrovník, hrabě Olaf v převleku, vynález sirotků skoro jako od MacGyvera, odmaskování hraběte Olafa a jeho následný úprk před spravedlností), je celá série pořád fajn čtení.
A k tomu se ve Strohé akademii začne konečně něco dít! Sláva V.F.D. (české D.P. = sucks) a sláva Quagmierovým trojčatům Isadoře a Duncanovi!