Styly 20. a 30. let

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Svojtka a Vašut - 1997
ISBN: 80-7180-255-7

Svojtka a Vašut (1997) 80-7180-255-7 128

Od svůdných sirén filmového plátna k elegantním lokomotivám, od přímočarého funkcionalistického německého Bauhausu k opulentnímu francouzskému Art Deco, od luxusních zaoceánských parníků k zakouřeným tančírnám, od okorálkovaných sufražetek s bubikopfem k chicagským gangsterským samopalníkům - to jsou jen některé z nesmazatelných obrazů, jež charakterizují 20. a 30. léta, které přispěly k mnohotvářnosti tohoto období a díky nimž mnohé z nás tato desetiletí nekonečně okouzlují.

20. a 30. léta, která jsou možná nejvýznamnějšími desetiletími tohoto století - zahrnujíce válku i mír, prosperitu i krizi, prohibici i hýření, starobylé tradice i novátorské invence - dala vznik širokému spektru dnes již klasických trendů v umění, architektuře a designu, podnítila pokrok v rodících se mediích stejně jako ve vědě a technice, přnesla neuvěřitelnou škálu dopravních prostředků pro pohyb po souši, ve vodě i ve vzduchu a předložila nenasycenému spotřebiteli objednávací katalog plný spotřebičů a doplňků do domácnosti. (Založil/a: vladislaus)