Zrádci

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3718-3

Knižní klub (2012) 978-80-242-3718-3 496

Brilantní historický román vracející se k událostem, které předcházely Mnichovu 1938. Autor bestselleru „Dva proti Říši“ přináší pohled do zákulisí tajných služeb, mrazivý portrét Sudet i milostný příběh německé dívky a člena české finanční stráže. Kniha se věnuje méně známým historickým faktům, jakým byl armádou připravovaný plán na odstranění Adolfa Hitlera. (Založil/a: alča87)

Blondi
  26. 8. 2015, 10:24
No . . . tak jsem to dnes dočetla. Vždy si říkám, že si dám chvilku čas na rozmyšlenou, než napíšu komentář. Tady to nejde. Ty emoce jsou tak silné, že je možná dobře jim úplně nebránit. Kniha opět perfektní (pan Šulc mě asi nikdy nepřestane udivovat a především ohromovat svými znalostmi a celkovým rozhledem). Můžu upřímně říci, že až po přečtení této knížky jsem alespoň malinko nakoukla do doby, která je pro naši zem tak klíčová a která díky oněm událostem ovlivnila nejen sebevědomí téměř celého národa. Možná, že kdyby tenkrát tato "potupa" nepřišla, dokázali bychom se postavit i jiným režimům. Kdo ví . . . každopádně podle toho, co popisuje pan Šulc, nebyli Češi zbabělý národ, jak dnes všude slýcháme. Chtěli jsme se rvát, ale nebylo nám to dovoleno . . . dnes už možná nechceme a asi je nám to i pohodlnější. Dnešní doba a lidé jsou jiní a v této knize je to velmi dobře znát. Doporučuji jako povinnou četbu na střední školy. Svým způsobem zařaditelné mezi literaturu faktu, avšak mnohem čtivější než kdejaký "román pro ženy či muže" . . třeba. =)
vanous95
  23. 3. 2016, 22:38
Pro mě jednoznačně další důkaz toho, že současná česká literatura je mnohdy na vysoké úrovni. Knihy podobného typu a stejné či vyšší kvality by jednoznačně měly zavítat do seznamu povinné četby ve školách a k maturitě, aby si mladí čtenáři přečetli něco aktuálního o zradě, zbabělosti a alibismu, ale také o odvaze, odhodlání a lásce k vlasti. Myslím, že bych dlouho hledal něco, co bych této knize mohl vytknout. Napětí v některých pasážích ,,přetéká přes obal". Věřím, že se v brzké době dostanu k dalším Šulcovým knihám.
Makulenka
  9. 10. 2016, 9:01
Dnes ve 2 v noci jsem jí dočetla, byla to trochu šichta. Oproti Dva proti říši trochu suchopárnější a více odborná. I když možná ten dojem mám jen proto, že jsem všechny ty události až tak neznala předem. Opět smekám před autorovými znalostmi. Kniha provází 30.lety v Československu a Německu, odhaluje fungování tehdejší rozvědky na obou stranách a popisuje události vedoucí až k podpisu Mnichovské dohody. Jmen i funkci je hodně, na obou stranách jsou přitom lidé čestní i prospěcháři. Knížka tak ukazuje, že i ti Němci nebyli všichni totálně zfanatizovaní a taky si to odnesli...
dalimoni
  18. 4. 2013, 11:31
Velmi dobře zpracováno historické smutné období mladého Československa. Autor velmi barvitě a čtivě popsal situaci před Mnichovem, slabou politiku appaesementu britského starnoucího premiéra Chamberleina, který se v té době z Mnichova, kde "prodali" Československo, vracel jako hrdina, který odvrátil válku. Bohužel tato politika byla krátkozraká a vedla tam kam vedla. Velmi věrně byly popisovány situace mobilizace československé armády, kdy lidé byli semknuti a připraveni bojovat a obětovat vše pro obranu státu. Pro vojáky musela být kapitulace bez boje velkou potupou. Autor v dovětku vysvětluje, že některé postavy byly fiktivní, ale naprostá většina příběhu i situací vychází z reálných a skutečných příběhů. Po knize Dva proti říši, kterou jsem od tohoto autora četl jako první, musím i tuto knihu hodnotit na maximum, protože si to kniha i autor zaslouží.
Daniel IV
  18. 8. 2016, 22:06
Z toho co jsem od Šulce přečetl se mi toto dílo zdá jako nejlepší. Autor je vypsanější a příběh je bohatší na odborné informace. Období popsané v knize je velmi smutnou linkou našich dějin a tak se čtenář nemůže divit, že po přečtení odchází v nepříjemném rozpoložení a musí přijmout fakt, že se to opravdu stalo.
eval
  21. 6. 2014, 19:05
Na tuto knihu jsem se po přečtení skvělé knihy Dva proti říši nadšeně vrhla. Prvních 100 - 150 stran je pomalejších, objevuje se spousta jmen a agentů, až jsem se v ději začala ztrácet. S postupujícím rokem 1938 se tempo psaní zrychluje a druhou polovinu knihy jsem zhltla za dnešní dopoledne. A až dnes dopoledne jsem doopravdy pochopila rok 1938 a tu hnusnou zradu.
bousovka
  24. 11. 2015, 11:28
Opět velmi čtivá a zajímavá kniha, která nabízí barvitý pohled do české historie. Pro mě rozhodně rozšíření obzorů a kontextu často zmiňovaného tématu. Náhled do zákulisí, co stálo za špinavou hrou jednoho nenasytného pána. A jaký z toho má člověk pocit? Politikaření je pěkně podlé a zákeřné.
krabby
  5. 4. 2013, 13:33
Pátý autorův román, třerí s tématikou Češkoslovenska. A opět výborně zvolené téma. Navíc je příběh založen na skutečných událostech a postavách (neplatí absolutně). Stejně jako předchozí romány se opět jedná o velmi čtivou záležitost. Ovšem chvílemi působí některé dialogy strašně účelově a nepřirozeně. U předešlých knih jsem tento pocit neměl. Bylo by to za 3 hvězdy, ovšem vzhledem k tomu, že se jedná o téma, která náš národ poznamenává dodnes a román je založen na skutečných událostech, přidávám 4 hvězdu.
Santino
  9. 1. 2013, 19:19
Již čtvrtá Šulcova kniha, kterou jsem přečetl. Děj zasazený do období těsně před mnichovskou zradu tady dlouho nebyl. Opět smekám před autorovými historickými znalostmi a vědomosti. Hlavních hrdinů je několik, od obyčejných financů, kteří hlídají české hranice, přes nacistické generály z blízkosti Hitlera až po důstojníky československé armády. Trochu ona rozevláčnost byla místy na škodu, pořád se přeskakovalo od jedněch k druhým. Navíc jsem nepochopil prvních pár stránek, které člověka slušně uvedou do knihy, ale pak se k tomu autor vůbec nevrátí...ale třeba jsem to jen špatně pochopil...Kniha se díky autorově neuvěřitelnému historickému bádání dá místy přirovnat více k encyklopedii, než k románu...Celkově dávám 65%.