Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mladičký král

83%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mladičký král
Autor:
Originální název: L´Enfant-Roi
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2000
ISBN: 80-204-0863-0
Počet stránek: 411
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2000) 80-204-0863-0 411

V pořadí osmý svazek románového cyklu Dědictví otců navazuje na dějovou linii Plesu u vévodkyně, s nímž je spjat i postavou mladého půvabného vypravěče. Díky rytíři de Siorac máme možnost sledovat z bezprostřední blízkosti osudy malého Ludvíka XIII. po sedm let, jež uplynou mezi zavražděním Jindřicha IV. a okamžikem, kdy se mladý francouzský král v patnácti letech silou chopí moci, kterou mu jeho matka upírala. Tak jako v předešlých dílech nezůstane autor nic dlužen ani barvitému líčení dvorských intrik a vášnivých lásek, ani úzkostlivé věrnosti historickým pramenům, z nichž vytěžil nezaměnitelně čtivý obraz pohnuté doby francouzských dějin. (Založil/a: jamalka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 9. 2014, 14:23
Osmý díl líčí obtížné mládí krále Ludvíka XIII. - od násilné smrti jeho otce Jindřicha IV. až do doby jeho skutečného převzetí moci. Petr Emanuel ze Sioraku se jako jeden z komořích mladého krále účastní většiny důležitých událostí té doby a my můžeme jeho očima sledovat dozrávání krále i jeho složitý boj o získání moci a oprávněného postavení krále Francie.
Merle trochu upustil od dobrodružnějšího stylu v prvních dílech této série a více se soustřeďuje na historickou rovinu. Vypravěč - Petr Emanuel - sice občas prožívá různá dobrodružství (spíše milostného charakteru), ale hlavní důraz je kladen na popis historických faktů a souvislostí. Setkáme se s většinou skutečných osobností té doby včetně mladého a tehdy ještě málo známého biskupa Richelieu.
Četba knihy mi kromě potěšení ze spisovatelova výborného stylu psaní přinesla i nové poznatky z doby lehce předcházející době Dumasových Tří mušketýrů.