Čísla 3: Nekonečnost

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Egmont - 2012
ISBN: 978-80-252-2109-9

Egmont (2012) 978-80-252-2109-9 264

Jsme v roce 2029. Anglie se ještě nevzpamatovala z Chaosu. Katastrofální zemětřesení a následné požáry poničily většinu měst, nefungují rozvodné sítě, počítače, telefony. Adam se Sárou, jejich malou dcerou Miou a bratry Sáry Martym a Lukem, jejichž rodiče zahynuli při požáru, se potulují po anglickém venkově, přespávají ve stanu v improvizovaných táborech, v létě i v krutých zimách. Takový život je drsný, jen s velkými obtížemi se dá sehnat jídlo, pitná voda, základní věci k životu. V jednom z táborů, kde se přechodně ubytovali, je vyslídí tříčlenná skupinka mužů. Přijíždějí na motorkách, celí v kůži a v jejich čele je nebezpečný vůdce jménem Saul. Brzy se ukáže, že jsou ve službách ilegální vlády, které se podařilo ukrýt se v masivním podzemním bunkru a zásobit se vším potřebným. Saula zajímá především Adam se svými schopnosti vidět čísla. Ví, že by pro ně mohl být velmi prospěšný a snaží se ho zlákat do svých služeb. Když Adam nesouhlasí, násilím ho odvezou do bunkru a s ním i Miu a Sáru, která čeká druhé dítě. V bunkru panují striktní vězeňské poměry, Adam a Sára s Miou jsou uvězněni a vystaveni teroru ze strany Saula a jeho spolupracovníků. Ale nesnesitelné věznění netrvá věčně. Všem se za pomoci přátel nakonec podaří utéct a ubránit se Saulovi, který usiluje o jejich životy. (Založil/a: Tessii)

Rachel Ward Rachel Ward
*1964

HELLBOY-DB
  25. 12. 2015, 16:33
Na nějaké velkolepější uzavření trilogie se tentokrát asi rezignovalo a plnila se jen podmínka, nějak to celé uzavřít, jinak si totiž nelze zdůvodnit bezzubost tohoto příběhu. Začíná se v čerstvě postkatastrofickém světě, ten se ale celkem rychle odsune na vedlejší kolej a přednost dostává rodinná linka a ta toho fakt moc nenabídne. ===40%

Příběhem mi nejvíc sedl díl první, dvojka je jen mírně slabší, ale i přes výše zmíněný závěr dávám sérii ** 60% **
Kriztyna
  4. 8. 2013, 22:44
Podle mě nejlepší díl z trilogie. Děj je po celou dobu napínaví, plný zvratů a nových informací. Dlouho jsem otálela s tím si konec trilogie přečíst, naštěstí jsem se hecla a přečetla dobře napsanou knihu. Určitě doporučuju.
Reni
  27. 5. 2013, 21:27
Dnes jsem si půjčila tuhle knížu a chci se zeptat jestli kniha navazuje na předchozí díly a musím si je přečíst. Díky :)
katesek
  19. 4. 2013, 13:00
Trošku zklamání po předchozích vynikajících dvou dílech... Autorka se sice snažila, ale už to nemělo takovou pointu...