Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lilie a purpur

82%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lilie a purpur
Autor:
Originální název: Le Lys et la Pourpre
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2001
ISBN: 80-204-0909-2
Počet stránek: 406
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2001) 80-204-0909-2 406

Ve čtvrtém dílu druhého cyklu velké Merlovy historické ságy Dědictví otců se čtenáři prostřednictvím stále stejného vypravěče hraběte ze Sioraku zblízka seznámí s postavami, které znají ve značně zkreslené podobě zejména ze Tří mušketýrů (kardinál Richelieu, vévoda Buckingham a král Ludvík XIII.), a poopraví si o nich mínění. Děj, který v prvních dílech v době dospívání vypravěčova i Ludvíkova plynul pomalu jako dětství, dostává spád a události válečné i milostné se na krále řítí jedna za druhou. (Založil/a: jamalka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 12. 2014, 23:47
Lilie a purpur - král a kardinál. Dějiny Francie byly v tomto období velmi závislé na mladém králi Ludvíku XIII. a především na jeho velmi schopném prvním ministru kardinálu Richelieu. Armand Jean du Plessis, vévoda de Richelieu byl skutečně výraznou osobností francouzského dvora a francouzské politiky. Dumas ho ve svých Třech mušketýrech popsal poněkud nelichotivě a spíše negativně. Ve skutečnosti však Richelieu velice pomohl Francii k výsadnímu postavení v západní Evropě a pozdější král Ludvík XIV. během své dlouhé vlády sklízel plody práce tohoto velmi pracovitého ministra jeho otce.
V knize se Merle věnuje popisování historických událostí spojených s odklonem Anglie (svou roli sehraje známý vévoda z Buckinghamu) od spojenectví s Francií a s eskalací napětí a později opětovného odboje hugenotů proti katolickému králi. V závěru je hlavní hrdina Petr ze Sioraku vtažen i do válečného tažení proti hlavní pevnosti hugenotů - městu La Rochelle. Kniha mě opět pobavila a příjemnou formou seznámila s dějinami Francie v době třicetileté války.