Originální název: Psí komando

Československý spisovatel - 1979
ISBN: 22-140-79

Československý spisovatel (1979) 22-140-79 320
Naše vojsko (1959) edice: Napětí

Dramatický děj plný napětí se odehrává koncem druhé světové války a líčí dobrodružný útěk prostého venkovana z "výhodného" komanda, kde měl na starosti psy - dáviče, domů, do hor. Spolu s ním prchají židovský chlapec, který jen zázrakem unikl smrti, a pozoruhodný pes. Novela se v roce 1973 stala námětem pro film "Počám, až zabiješ". (Založil/a: vladislaus)

olla
  5. 9. 2016, 21:08
Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Prostý sudetský pastevec, který se "hanebně" vyjádřil o Vůdci je deportován do tábora specializovaného na výcvik psů - dávičů. Jeho úkolem je cvičit psy na lidi, tedy na "podlidi"- Když přijede transport Židů, nechce už přihlížet tomu, jak psi trhají lidi, protože má psy rád. Nejvíc si oblíbí mladou fenu Liese... S malým židovským chlapcem se mu podaří uprchnout a s nimi prchá i Liese... "je to jasné. Z jejich lágrů neutíkají jen lidi, ale i psi".

Hezký byl i film natočený podle této knihy