Dročkář

Dročkář

Podtitul: Fascinující příběhy taxikáře z doby socialismu. Aneb svět rivality taxikářů, prostituce a směny deviz...

Originální název: Dročkář
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Autor vypráví své zážitky a zkušenosti z doby, kdy byl řidičem taxíku. Zpočátku popisuje své pracovní pobyty v bývalém západním i východním Německu, způsoby výdělku tehdejších zahraničních dělníků.
Pak se ocitáme v socialistické Praze, mezi úplatky a fintami, kde odvážnému štěstí přeje. Vypravěč poznává množství lidí, obstarává zákazníkům zábavu a dámskou společnost. Některé příběhy s cizinci jsou popsány podrobněji.
Autor zachytil mnohé detaily z tehdejší doby. Umí mluvit zajímavě, zaznamenat náladu situace. Z některých míst nám vyplývá i poučení. (Založil/a: schumick)

schumick
  20. 10. 2012, 18:08
Bezva oddychové čtení. Autorův styl se kterým popisuje zážitky z doby, kdy se "živil" taxikařením v socialistickém Československu, je hodně čtivý.
Líčené situace jsou poplatné době děje a s dnešním odstupem působí někdy zvráceně komicky.