Kilometry rubáše

Originální název: Kilomtres de linceuls

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-246-4

XYZ (2009) 978-80-7388-246-4 235

Ve druhém románu ze série Nové tajnosti pařížské vyšetřuje svérázný detektiv Nestor Burma spletitý případ, který se tentokrát odehrává ve druhém pařížském obvodu. Těchto „pařížských“ detektivek napsal Léo Malet celkem patnáct, přičemž každý příběh zasadil do jiné části Paříže. Druhý obvod se jmenuje podle nejvýznamnější stavby – Bourse – a je to nejmenší ze všech pařížských obvodů, ale rozhodně není nejnudnější. O tom nás přesvědčí také příběh Esther Lévybergové, jejího bratra a gangstera Péronneta. V ulicích a uličkách tohoto obvodu, ale i ve zdejších barech a kavárnách se Nestor Burma pohybuje s elegancí „soukromého vočka“ typu Phila Marlowa. Jednou na baru popíjí uvolněně aperitiv, podruhé se připlete do nebezpečné přestřelky. Setkává se s gangstery, cestu mu zkříží krásné ženy, ale i několik mrtvých. Vydejme se tedy s Nestorem Burmou po stopách dávného milence a tajemného vyděrače. Proč chce Esther Lévybergová ochránit a kdo se skrývá za jménem Péronnet? V pařížských barech a ulicích s nezaměnitelnou atmosférou dokáže Nestor Burma rozmotat i tento případ. (Založil/a: skjaninka)

Léo Malet Léo Malet
*07.03.1909 - †03.03.1996

gabin
  19. 1. 2013, 20:25
Moc dobré, i když trochu překomplikované. V některých scénách jsem úplně viděla mladého Belmonda, škoda že to nikdo nezfilmoval. Nebo jo?