Já a safari

Já a safari

Podtitul: aneb Ženu ani slonem neutaháš

Originální název: Já a safari aneb Ženu ani slonem neutaháš
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-200-7

Jota (2012) 978-80-7462-200-7 240

Volné pokračování bestseleru Já a tropy, který byl záhy po prvním vydání beznadějně vyprodán. V sedmdesátých letech autorka bez váhání odletěla s manželem a dvěma dětmi do rovníkové Afriky, kde její muž působil jako expert Světové organizace pro zemědělství a výživu a ona plnila roli hospodyně. S patáliemi, které život v tropech přinášel, se vyrovnávala po svém – vždy s humorem. Mezi nájezdy vřeštících opic, vyháněním gekonů a švábů z kuchyně, starostí o vodu a schováváním manželových tenisových míčků před zvídavými opicemi snila o divoké Africe. To se jí po třech letech života v Somálsku konečně splnilo – manžel ji vzal do Keni na safari. Procestovali savanu a pobyli na pobřeží Indického oceánu, což pro ni byl fascinující zážitek na celý život. Samci a samice, domorodí Masajové, krásné svahilské dívky, čokoládový James Bond, bizarní baobaby, radost z neprospané noci, bonton po africku a spousta trapasů, to je nová vzpomínková kniha Ludmily Vítovcové. Kniha je doplněna humornými ilustracemi Jaroslava Kerlese. (Založil/a: al-ma)

Ludmila Vítovcová Ludmila Vítovcová
*25.02.1946