Dějiny Malajsie

Dějiny Malajsie

Grada - 2009
ISBN: 978-80-247-3078-3

Grada (2009) 978-80-247-3078-3 264

Malajci – slovo, které vyvolává mnoho obrazů. Mohou se nám vybavit tajemní, nebezpeční piráti; gentlemani Východu s vybraným chováním; „líní domorodci" koloniálních ekonomik; „noví Malajci" – podnikatelé moderní, triumfující Malajsie; schopní budovatelé regionů ze Sdružení národů jihovýchodní Asie; stoupenci množství monarchií a vladařských dvorů, v Evropě či kdekoliv jinde v asijské oblasti nepředstavitelných; lidé rozdělení v názoru na správnou úlohu islámu; fronta jihovýchodní Asie v boji proti terorismu. Tato kniha nevyhnutelně odráží autorovy vlastní zkušenosti z výzkumu a soustředí se na jednotlivé otázky a úvahy, které ho zaujaly a často i mátly. Pokusil se k této studii přistoupit zeširoka – vzal v úvahu změny, které společnost prodělala během mnoha staletí a zahrnul pestrou paletu malajských komunit. (Založil/a: CarolineS)