The Beatles

Poprvé vydáno celosvětově: 1968

Svojtka & Co. - 2011
ISBN: 978-80-256-631-5

Svojtka & Co. (2011) 978-80-256-631-5 416

Zcela nové ilustrované vydání nejprodávanější autorizované biografie The Beatles doplněné o nejnovější informace. (Založil/a: Carrien)

#beatles  #hudba

Ramirez85
  9. 1. 2017, 20:14
Neskutečně co do informací nabušená knížka, navíc díky dvěma po letech dopsaným dodatkům (ten první v roce 1985, druhý pak v 2002) nakrásně s odstupem nastiňuje, kam se Beatles ve svých životech posunuli, po těch pro ně nejslavnějších letech šedesátých, kdy byli, hlavně v jejich první polovině, nejoblíbenější kapelou na světě a slovo 'Beatlemánie' nebylo jen cosi zaprášeného a nostalgického. Moc kvituju způsob, s jakým k této publikaci autor Hunter Davies přistoupil- Beatles nijak neadoruje, o nějakém hysterickém a striktně nekritickém tónu nemůže být ani řeč. Ale ani je nijak neshazuje (ať už jejich nepovedené podnikatelské záměry s Apple Corps. nebo rozpad skupiny a s ním spojené soudní tahanice). Přestože měl po několik let k jednotlivým členům takřka neomezený přístup, píše jakoby zpovzdálí, reflektuje dobu tak, jak se doopravdy stala a hlavně- nepíše způsobem bulvárním a spoustu stran věnuje jejich tvůrčím procesům, za což mu patří jeden velký dík (viz. kapitola 30, The Beatles a jejich hudba aka nejlepší kapitola knihy). A jako Čecha potěší i dvě nebo tři zmínky o ČR, jako například: "Zní to směšně, ale jsem přesvědčený, že The Beatles částečně mohou za pád komunismu." (Miloš Forman). Pravděpodobně nejlepší knížka, co kdy o Beatlech vyšla.
cobykdyby
  21. 8. 2016, 13:32
Yesterday, all my hamters seemed so far away.
Now it looks as thought they're here to stay.
Oh I believe in yesterday.
Více na: http://www.cbdb.cz/kniha-147296-sherlock-archiv-pripadu-sherlock-the-casebook?order_comments=time#91789