Kroky vraha

Motto - 2015
ISBN: 978-80-267-0531-4

Motto (2015) 978-80-267-0531-4 368
Motto (2007) 978-80-7246-372-5 359

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost. (Založil/a: skjaninka)

Kůstka
  29. 6. 2013, 23:56
Michaely Klevisové první kniha a já ji četla jako poslední.. :) Nedají se srovnávat, každá má v sobě ten typický překvapivý okamžik, kdy do sebe všechno najednou logicky zapadne a vše je vysvětleno. Spisovatelka vás vodí za nos po celou dobu a vy si říkáte, jak je to všechno jasný a o co, že to bude takhle! A ona prdlajs. :)) Samozřejmě, že se tahle česká detektivka nedá srovnat třeba s Deaverem, jenže proč to srovnávat, když je kniha čtivá a hodně dobře vymyšlená a zamotaná? Opravdu obdivuju tu promyšlenost příběhu, já bych na nic takového nepřišla, šílené množství postav, některé tam jsou sice trochu zbytečné, ale své místo tam taky mají, třeba Ludvík se svou novou ženou nebo paninka Jahodová :)
MMacicekk
  6. 11. 2015, 8:19
Další česká detektivka, kterou jsem v krátké době měla možnost přečíst. Líbilo se mi, že se děj odehrává v obyčejném prostředí s obyčejnými postavami, žádní superhrdinové apod. Příběh mi přišel uvěřitelný, i když některé postavy se mi zdály moc naivní. Závěr nebyl překombinovaný a správně zamotaný, klidně se to tak mohlo stát i doopravdy :-) Další knihy si od této autorky určitě přečtu.
tomdra
  11. 6. 2016, 16:15
V poslední době mě moc baví číst české detektivní příběhy. Myslím si, že jsou lepší než ty zahraniční. Člověka to i víc baví, když si dokáže představit ulice v Praze a né někde v cizině, kde nikdy ani nebyl. Tento příběh byl od samého začátku nepředvidatelný a pořád jsem měnil pachatele. Už se těším na druhý díl Zlodějka příběhů.
Ra-Amon
  14. 11. 2015, 20:40
Hezky napsaná česká detektivka, je to pro mě příjemné překvapení a už jdu shánět další díl ze série. Byť občas se autorka odklonila od vyšetřování a probírala osobní život hlavních postav, tak i přes to nenudila a četla se rychle a postavy byli dobře k zapamatování.
HDosoudilová
  11. 10. 2015, 21:29
Opět úchvatná kniha! Fakt klobouk dolů před touto autorkou:-) Byla to má třetí kniha od ní a opět jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Stejně jako u jiného mého detektivního oblíbence má tato autorka skvěle vymyšlené zápletky a naprosto překvapující konce. Člověk si myslí, že ví, kdo je vrah ale na konci je naprosto překvapen. Rozhodně to nebyla poslední přečtená kniha od této autorky.
AjaH
  5. 11. 2012, 11:48
Skvělá česká detektivka. Míšu Klevisovou jsem si moc oblíbila a vždy se těším na její novou knihu (mohlo by jich být víc:-)