Goon 1 - Nic než utrpení

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Comics Centrum - 2012
ISBN: 978-80-86839-65-3

Comics Centrum (2012) 978-80-86839-65-3 144

Ten beze jména, páter monster, přišel před lety do města a založil gang mrtvých. Ani s nekonečnými rezervami vojáků nedokázal rozšířit svůj vliv na oblast ovládanou bossem Labraziem a jeho neporazitelným vymahačem, Goonem. Jestliže páter objeví Goonovo nejukrývanější tajemství, rovnováha sil se asi nejspíš navždy změní. A můžete se vsadit, že překročí-li Goon hranice Lonely Street nevzejde z toho nic než utrpení. Mistrovský autorský comics Erica Powella v sobě mísí hororové prvky s drsností gangsterek a svérázným humorem inspirovaným Monty Pythons. (Založil/a: al-ma)

Honzissis
  7. 6. 2015, 22:43
Powell zde předkládá, surový nic nešetřící humor. Pořádnou dávku akce a tvrdosti. A v neposlední řadě dvojku, proti které nechcete stát (nebo jo?) Goona a Frankieho! Tak hasák do pracky a směle do toho!
matrosh
  15. 11. 2012, 7:39
Goon je už teď pro mě komiksovým počinem roku (jedinou potencionální hrozbou je Blacksad, ale ten u nás už vyšel). Není to jenom kvůli zvrhlému humoru, který nepostrádá značnou dávku inteligence a postmodernímu příběhu plného popkulturních odkazů. Je to i kvůli Powellově dokonalé kresbě, která v sobě spojuje výtvarný design filmových plakátů klasických hollywoodských filmů, kouzlo béčkových hororů a gangsterek, disneyovskou vstřícnost a temnotu animáků Tima Burtona. Možná jsem trochu zaujatý, protože mám na poličce kompletní originál, ale věřte mi, že to nejlepší vás teprve čeká. Goon ma na kontě 5 eisnerových cen, takže pokud nevěříte mě, zkuste věřit jim. Jak už bylo řečeno někde jinde, „tento komiks je větší vzrůšo než soulož s levnou šlapkou na motorovém člunu, řízeným šimpanzem na cracku.“
Tiberius16
  1. 4. 2016, 12:30
Opravdu skvělý a originální komiks. Powell na nic nečeká a servíruje vám drsný příběh s dávkou humoru. Žádný pomalý rozjezd či čekání na nějakou akci, hezky po hlavě hned do prvního dobrodružství.
U komiksů jsem mnohem vybíravější co se týče kresby a tady Powell znovu boduje. Kresba je nádherná, perfektně sedící příběhu a umocňuje už tak skvělý dojem ze scénáře. Po dočtení, jediné co jsem chtěl bylo vzít do ruky hned další díl.