Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Absolutní trest

88%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Absolutní trest
Autor:
Originální název: Absolutní trest

Nejnovější vydání:
Domino - 2006
ISBN: 80-7303-310-0
Počet stránek: 407
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2006) 80-7303-310-0 407

Trest smrti je od nepaměti nejvyšším možným trestem. Zpočátku to byla spíše osobní msta, která se postupně přetavila v trest za přestoupení zákona. Motiv odplaty za spáchaný zločin zcela nevymizel, ale soudce často vedla k vyřčení ortelu i snaha o definitivní vyřazení odsouzence ze společnosti a v neposlední míře i o odstrašení veřejnosti. V evropských křesťanských státech byl trest smrti velmi rozšířený, hojně uplatňovaný, a výkony trestu byly stále brutálnější. Počet hrdelních rozsudků začal klesat v devatenáctém století a k zásadnímu zlomu došlo po druhé světové válce. Dnes je ve většině demokratických zemí trest smrti zrušen, ale například v USA zůstává součástí právního systému v osmatřiceti státech. A právě v kontextu amerického právního systému se odehrávají povídky v této knize. Martin Waller beletristickou formou mapuje problematiku hrdelní spravedlnosti: rozhodování porot a soudů, udělování milosti, pobyt na cele smrti či samotný výkon trestu, který může být proveden pěti různými způsoby. Každá z povídek představuje samostatný příběh člověka, který byl právem či neprávem odsouzen, a každá se dotýká problémů, které existenci absolutního trestu provázejí: možnost justičního omylu, neúspěšný průběh exekuce nebo zkorumpovatelnost právního systému. (Založil/a: skjaninka)

(více)  
Martin Waller Martin Waller
*??.??.1977

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Moreanne
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 2. 2014, 23:19
Je skutečně velice těžké tuhle knihu hodnotit. Je tu neuvěřitelně tenká hranice mezi hodnocením Hrůza a plnými pěti hvězdičkami. Já zvolila to lepší, i když se mi kniha nečetla snadno. Pan Waller umí čtenáře skutečně zaujmout, jeho příběhy jsou neotřelé, většinou šokující. Po celou dobu jsem se nemohla zbavit dojmu, že snad sám seděl v cele smrti, a ne jednou. Číst o tom, co se člověku čekajícímu na smrt honí hlavou, spolu s detailními popisy poprav... Není to pro slabé žaludky, řekla bych, obzvláště poslední povídka. Na druhou stranu jsem byla potěšena, když jsem zjistila, že se jedná o knihu českého autora (byla jsem přesvědčena o tom, že je to Američan).
Radmila
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 7. 2013, 2:58
Po přečtení této knihy jsem trochu změnila svoji vnitřní podporu pro obnovení trestu smrti v České republice.Už o tom nejsem tak přesvědčena a asi bych nehlasovala "pro".