Sherlock

Originální název: The Sherlockian

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3495-3

Knižní klub (2012) 978-80-242-3495-3 376

Když je mladý literární badatel Harold v New Yorku uveden mezi členy přední holmesovské společnosti, nemá nejmenší tušení, jak napínavé chvíle ho čekají. Vzápětí je v hotelovém pokoji zavražděn přední světový sběratel a právě Harold se musí ujmout pátrání po vrahovi. Brzy se ukazuje, že především potřebuje najít ztracený deník, který si psal sir Arthur Conan Doyle – tvůrce postavy slavného detektiva Sherlocka Holmese. Pak už se Harold nebezpečně noří do minulosti slavného spisovatele, jehož okolnosti kdysi přivedly k vyšetřování série neobjasněných vražd mladých dívek... (Založil/a: al-ma)

Domovoj
  22. 6. 2015, 9:19
Knížku jsem přečetla během dvou dnů a jsem spokojená. Podle hodnocení, která tu jsou, jsem od ní nic moc neočekávala a byla jsem mile překvapená. Samotný příběh a detektivní zápletky sice k nejsilnějším stránkám knížky nepatří (i když mě držely v napětí a nutily číst dál a dál), ale moc se mi líbilo, jak autor propojil fikci a realitu týkající se samotného Holmese i jeho autora Doyla. Skvělé byly také citáty uvádějící každou kapitolu. Takže já můžu určitě všem "holmesologům" vřele doporučit :-).