Soucitnost

Soucitnost

Podtitul: Učebnice vytváření vnitřního míru a šťastnějšího světa

Originální název: How to Be Compasionate

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3656-8

Knižní klub (2012) 978-80-242-3656-8 112

Rozsahem nevelká, avšak obsahem mimořádná kniha shrnuje základy učení tohoto světově proslulého myslitele, politického vůdce a laureáta Nobelovy ceny. Vyzývá nás, abychom věnovali pozornost svému vlastnímu srdci a zaměřili se na všechny a všechno kolem sebe. Autor upozorňuje na chyby v postojích a vysvětluje, jak je v zájmu lepší budoucnosti můžeme napravit. Upřímná náklonnost k druhým může stát hlubokým zdrojem štěstí nejprve na úrovni jednotlivce a posléze zasáhnout mnohem širší okruh. (Založil/a: al-ma)

Tatsume
  27. 5. 2015, 23:23
Obsahuje spoiler spoiler Jedna z knih, o které si troufám tvrdit, že se čte velmi snadno i velmi obtížně zároveň, podle toho, z jakého úhlu pohledu na knihu nazíráte a co v ní hledáte - jestli filozofii, náboženství nebo prosté rady, jak vnést do svého života trochu štěstí. Nakonec zjistíte, že univerzální návod na to, jak být šťastný, je, být k sobě i k ostatním lidem uctivý a slušný...
Ajinka126
  14. 9. 2014, 11:08
Kniha se nečte zrovna snadno. A překvapivě není plná jenom inspirativních výroků a myšlenek, ale tak nějak se dokola točí okolo toho stejného. Věty nejsou zrovna jednoduché a úderné. Škoda. Ale stále je o čem číst a co se učit. Pár věcí jsem si tam našla, takže to vlastně stálo za to ;).