Co bolí, to přebolí

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-2031-3

Ikar (2012) 978-80-249-2031-3 216

Meky, jak se Miroslavu Žbirkovi od dětství říká, vydává při příležitosti svých šedesátých narozenin knížku vzpomínání na svůj život, jak osobní, tak profesní. Tento slovenský zpěvák a skladatel, pocházející ze smíšené slovensko-anglické rodiny, přibližuje kultivovaným způsobem své harmonické dětství, první lásky i hudební inspirace, okouzlení rokenroly, Elvisem Preslyem a zejména skupinou Beatles. Uvádí nás do zákulisí skupin Modus, Limit a několika orchestrů, v nichž působil, otevřeně popisuje spolupráci s Marikou Gombitovou a představuje svoji současnou tvorbou a své muzikantské krédo: „Rád si zazpívám pomalou písničku a hned poté zase rychlou. Člověk může zpívat rockově, něžně, dotknout se folku nebo jazzu. Pestrost je mi vlastní...“ Kniha je doplněna diskografií a filmografií, připojeno je několik časopiseckých rozhovorů. (Založil/a: al-ma)

Miroslav Žbirka Miroslav Žbirka
*21.10.1952