Přisedněte si

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Columbus - 2012
ISBN: 978-80-87588-24-6

Columbus (2012) 978-80-87588-24-6 232

Přisedněte si je kniha, ve které David Rath po několik posledních měsíců popisuje ve vazební věznici v Litoměřicích nejenom svoji politickou kariéru. Ze sešitu, do kterého svým úhledným, i když lékařským rukopisem, přepsala text jeho někdejší mluvčí Berill Mascheková, poté co se tento sešit, na rozdíl od autora, dostal oficiální cestou z věznice na svobodu. V knize se funkčně propojují tři příběhové roviny. Popis autorova pobytu, počínaje jeho zatčením, ve vazbě, příběh jeho politické kariéry i když sem tam s nepatrně pozměněnými jmény aktérů, zveřejnění kterého, mnohým z nich nebude příjemné a jakýsi náznak fikce, do které autor promítá, jak by se věci mohly vyvíjet jinak. (Založil/a: Antonín)

David Rath David Rath
*25.12.1965

LukaJad
  4. 12. 2012, 17:25
Knížku jsem si koupil 3 dny po vydání, neboť jsem se na ní velice těšil a velice jsem od ní očekával. Očekávání byla naplněna. :-) Dr.Rath dokázal své úvahy a zápisky sepsat velmi čtivou formou, která vás vtáhne do zákulisí politických a podnikatelských machinací, do Rathova soukromí, do skutečně transparentních systému Rathova Středočeského kraje i do mráz nahánějící vazební věznice.
Samotný David Rath je podle mého soudu slušný a inteligentní člověk. Psal jsem mu do vazby dopis a velmi mile odpověděl. Vážím si ho a věřím v prokázání neviny.