Království tvé

Království tvé Originální název: Kingdom Come

Plus - 2012
ISBN: 978-80-259-0002-4

Plus (2012) 978-80-259-0002-4 320

Román britského autora J. G. Ballarda Království tvé je katastrofickou vizí Anglie a naší současnosti vůbec. Smutným „hrdinou" je malé město u Londýna, kde postavili obrovské nákupní středisko. Konzumní způsob života, který s ním přišel, zničil veškeré společenské vazby mezi lidmi a převrátil jejich hodnoty. V celém kraji bují rasismus a násilí a po pumovém útoku na nákupní středisko rozpoutá běsnící dav revoluci. Zdá se, že jediným státním zřízením, které by mohlo širokým masám vyhovovat, je fašistický režim. (Založil/a: Snicketka)

jaryj07
  12. 8. 2016, 8:36
Tak tohle byla totální tragédie. Vůbec jsem se nemohl dočíst konce. Nic jiného jsem od tohoto autora nečetl, ale tohle bylo opravdu nepovedené. Ta vize v knize nebyla zas tak špatná, ale to zpracování bylo špatně uchopené, až silně nesrozumitelné. Už jsem přečetl pár sociálních utopií a knížek podobného ražení, tak si troufnu říct, že autor s napsáním této knihy hodně spěchal. Nevím, jestli to bylo dáno i tím nepovedeným překladem, ale rozhodně nedoporučuji. Jednu hvězdu dávám jen díky pár společenským postřehům autora, které stojí na zamyšlení.
badatel
  21. 4. 2016, 17:48
Snad smím hodnotit, i když jsem to po polovině vzdala. Pro ochutnání jsem si asi vybrala jednu z nejslabších Ballardových knih, překlad taky nic moc (no ale možná je to tak blbé i v angličtině), sem tam se najde i chyba. Škoda.