Město mrtvých

Originální název: Město mrtvých

Epocha - 2012
ISBN: 978-80-7425-156-6

Epocha (2012) 978-80-7425-156-6 144

Pokud bojujete s někým, kdo je mocnější a silnější než vy, máte jediný způsob, jak ho přesvědčit, aby vás nezabíjel. Pomocí starého dobrého vydírání. Jenže jediný trumf, který může Felix Jonáš sehnat, jediná věc, která mu může zachránit život, leží pohřbená v zemi. Na útulném malém hřbitově ve městě, které se až příliš drží stranou veškerého ruchu. Ve městě, které nemá moc rádo nezvané návštěvy. Zvláště ne ty, které se toulají kolem hřbitova.

Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší… (Založil/a: Snicketka)

togaf
  20. 6. 2015, 11:39
Tentokrát se pražská Felixova parta střetne s „vidláky“, a to je jeden z vrcholů knihy. Vtipné hlášky a absurdní dialogy jsou sice v obou dílech, ale teprve vysvětlení, proč je statisticky Praha plná chytrých lidí, z úst nekrofila žijícího v hrobce na Olšanech, dává knize punc nezapomenutelnosti.
Keatin
  28. 5. 2014, 17:56
Ha, to byla zase jízda. Prostě tým kolem Felixe Jonáše žeru a už jdu na další díl! :)

"Dveře se rozlétly a z domku na zahradní náčiní se vyřídil Vincenc, v jedné ruce držel srp a v druhé kladivo. Vypadal jako zešílevší komunista." No, přímo to láká k přečtení, že? :D
barbiegrrrl
  18. 10. 2015, 21:59
Druhý díl je ještě lepší než první. Potěšení pro všechny fandy zombíků. Vlastně jsem hodně uvažovala, jesti nemám dát pět hvězdiček, ale nechci být moc rozhazovačná. Každopádně se už těším na další díl, snad se následujícímu autorovi podaří udržet laťku nastavenou Pavlovským. A že je ta laťka vážně vysoko.

"Udělal další krok a zase se ozvalo křupnutí. Zašklebil se. Připomnělo mu to pukání bublinkové fólie. Vydržel je praskat celé hodiny. Tohle ale nebylo to samé. O tomhle může člověk jen těžko mluvit ve společnosti. "Cos dělal včera?" - "Ale, praskal jsem dětské lebky. Znáš to, je to děsně návykový. Jak jednou začneš..."
illy
  18. 11. 2013, 9:32
Pokračování masakrálního čtení od Pavlovského a série se stává mojí guilty pleasure. Přímo navazuje na první díl, takže bez jeho znalosti se nechytáte. Tohle mě baví!
mikael
  5. 5. 2014, 19:27
Jestliže se člověk bavil u prvního dílu, tak u druhého to zaručeně bude daleko lepší!
A jak napsal illy - druhý díl přímo bez keců navazuje na první díl, takže doporučuji koupit/půjčit/whatever... :-)