Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Souhvězdí kata

90%
5 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Souhvězdí kata Originální název: Gwiazdozbiór Kata

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Toto je neobyčejný příběh neobyčejného kata. Jakub je posledním absolventem slavné Akademie mistrů popravčích v polském Běsově, která vzápětí lehne popelem. V jeho stopách kráčí krysy, mor a zkáza. Jenže touha pomstít se světu za utrpěná příkoří a vraždu jeho lásky nikam nevede. Ani s žoldnéři pod obléhaným Pskovem, ani u kozáků na ukrajinské stepi, ba ani v Praze mezi alchymisty na dvoře císaře Rudolfa II. nenachází Jakub to, co hledá. Kat je odsouzen k opovržení. Kat je nečistý. Kat je stále sám. Ale co je pravdy na tom, že kat dokáže člověku ukrást duši? (Založil/a: Snicketka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Desmond
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 7. 2014, 10:57
Překvapivá a originální fantasy. Ústředního hrdinu nelze označit ani za dobrého, ani za zlého, přesto to čtenáře k němu táhne. Zajímavé je sledovat vývoj Jakubova charakteru. A ty, kteří si libují v historii, zase nadchnou reálie raně novověkého Polska a českých zemí.
sheemas
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 11. 2016, 15:36
Trochu jsem se této fantasy bála, ale kniha je skvěle napsaná, v některých pasážích celkem podrobně (postup poprav a způsoby mučení), ale určitě se to dá vydržet. Hlavní hrdina, není ani kladný, ale ani záporný a během příběhu jsem si ho i celkem oblíbila, děj se posunuje rychle vpřed a pořád vás nutí pokračovat ve čtení. Pro mě je tahle kniha velkým překvapením, a mohu doporučit.
schrapnell
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 10. 2013, 20:24
Katovské řemeslo povýšené na umění, zvláště v podání hlavního hrdiny Jakuba. Čtení pro silnější nátury, zvláště v jedné pasáži mi to mučení přišlo velmi detailní (nebojte není to tak hrozné). Jakub (kat) je přijemný chlapík, který se nevyžívá v mučení a bere to jako práci, která by mela být odvedena pořádně. Velmi zajimavé byli dialogy s Barborou a pasáže ve kterých se vrací do své minulosti na katovské škole. Nemohl jsem přestat číst. Každopadně davám plný počet a všem doporučuji.