Souhvězdí kata

Souhvězdí kata Originální název: Gwiazdozbiór Kata

Toto je neobyčejný příběh neobyčejného kata. Jakub je posledním absolventem slavné Akademie mistrů popravčích v polském Běsově, která vzápětí lehne popelem. V jeho stopách kráčí krysy, mor a zkáza. Jenže touha pomstít se světu za utrpěná příkoří a vraždu jeho lásky nikam nevede. Ani s žoldnéři pod obléhaným Pskovem, ani u kozáků na ukrajinské stepi, ba ani v Praze mezi alchymisty na dvoře císaře Rudolfa II. nenachází Jakub to, co hledá. Kat je odsouzen k opovržení. Kat je nečistý. Kat je stále sám. Ale co je pravdy na tom, že kat dokáže člověku ukrást duši? (Založil/a: Snicketka)

Desmond
  11. 7. 2014, 10:57
Překvapivá a originální fantasy. Ústředního hrdinu nelze označit ani za dobrého, ani za zlého, přesto to čtenáře k němu táhne. Zajímavé je sledovat vývoj Jakubova charakteru. A ty, kteří si libují v historii, zase nadchnou reálie raně novověkého Polska a českých zemí.
sheemas
  23. 11. 2016, 15:36
Trochu jsem se této fantasy bála, ale kniha je skvěle napsaná, v některých pasážích celkem podrobně (postup poprav a způsoby mučení), ale určitě se to dá vydržet. Hlavní hrdina, není ani kladný, ale ani záporný a během příběhu jsem si ho i celkem oblíbila, děj se posunuje rychle vpřed a pořád vás nutí pokračovat ve čtení. Pro mě je tahle kniha velkým překvapením, a mohu doporučit.
schrapnell
  5. 10. 2013, 20:24
Katovské řemeslo povýšené na umění, zvláště v podání hlavního hrdiny Jakuba. Čtení pro silnější nátury, zvláště v jedné pasáži mi to mučení přišlo velmi detailní (nebojte není to tak hrozné). Jakub (kat) je přijemný chlapík, který se nevyžívá v mučení a bere to jako práci, která by mela být odvedena pořádně. Velmi zajimavé byli dialogy s Barborou a pasáže ve kterých se vrací do své minulosti na katovské škole. Nemohl jsem přestat číst. Každopadně davám plný počet a všem doporučuji.