Já ještě nechci jít spát

Já ještě nechci jít spát Originální název: Jag vill inte ga och lägga mig

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-00-03017-3

Albatros (2012) 978-80-00-03017-3 36
Albatros (2007) 978-80-00-01967-3 34

Pro začínající čtenáře.

Je to s Lassem trápení! Je mu už pět let, ale každý večer zlobí maminku: Já ještě nechci jít spát! Jednou se Lasse zdrží na návštěvě u tety Lotty až do tmy, a ona mu půjčí podivuhodné brýle. Těmi je vidět daleko do mnoha zvířecích pelíšků. A Lasse se dívá, jak se k spánku ukládají ptáčata, králíčci, veverky, myšák i medvědí kluk. Jestlipak také povykují, pořádají polštářové války, či se loudají do postýlek? Co myslíte? Knížka vychází česky poprvé k poctě Astrid Lindgrenové v roce jejích nedožitých stých narozenin. Malý Lasse nechce chodit spát, ale když nahlédne kouzelnými brýlemi do zvířecích pelíšků, možná s tím přestane trápit maminku.

marta-b
  10. 9. 2014, 22:04
Nenáročný příběh pro malé čtenáře. Dcera (6) to měla přečtené za chviličku. Příběh není nijak propracovaný, ale to se asi od příběhů pro prvňáčky čeká :o)
Walcovi
  17. 7. 2015, 14:33
Příběh mě nejprve moc nezaujal a byla jsem dokonce i trochu zklamaná, ale když jsme ji začali naší 3-leté dcerce číst před spaním, změnila jsem okamžitě názor. Dcerka byla tak nadšená, že chtěla příběh číst znovu a znovu. Určitě doporučuji všem malým čtenářům!